adplus-dvertising

Erdoğan’dan tarikatçı sarıklı amirale eleştiri!

Emekli amiraller tarafından paylaşılan bildiri ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, sarıklı amiral hakkındaki görüşlerini de söyleyerek “Olumlu bakmadık, biz de yanlış buluyoruz” dedi.
Takip et
Erdoğan’dan tarikatçı sarıklı amirale eleştiri!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığını yaptığı, emekli amirallerin yayımladığı bildiriye ilişkin değerlendirme toplantısı son buldu. Toplantı 2 saat 10 dakika sürdü. Erdoğan, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

Tarikattaki sarıklı amiralle alakalı de konuşan Erdoğan, “Geçmişte cübbeleriyle siyasileri hedef alanları demokrasi ismine eleştirmiştir. Biz geçmişte milli iradeyi çiğneyen askerlerin yaptıklarını demokrasi ismine doğru bulmadığımızı açıkça ifade etmiştik. Bugün de aynı noktadayız. TSK‘nın disiplin anlayışı ile bağdaşmayacak fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayacağız. Bunun münferit bir hadise olduğu açıktır. Söz konusu görüntünün yayınlandığı gün silahlı güçlerimiz kendi içinde ayrıntılı bir soruşturma yapmış ve neticeye bağlamıştır. Geçmişte darbe imalarını ‘genç subaylar’ rahatsız diyerek ifade edenlerin işi emekli amirallere havale ettiğini anlıyoruz. Yalnızca bu münakaşa bile başlı başına Türkiye’nin darbe dönemleri anayasasından, yeni ve sivil anayasaya geçişinin işaretidir. Ana muhalefet partisinin başını çektiği kesimin bu münakaşaların ekonomik sıkıntıların üzerini kapamak için çıktığını bahane etmektedir” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.