Erdoğan’dan Sonra O da Ses Yükseltti!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı konuşmadan sonra, Malezya Başbakanı Mahatnir Muhammed de İsrail'e karşı sesini yükseltti.

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, BM’de yaptığı konuşmada İsrail’in kuruluşunda İslam düşmanlığı bulunduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra İsrail’e karşı sesini yükselten Mahatnir, veto yetkisi bulunan ülkelere seslenerek, “Uluslararası hukukun ve normların daima üzerinde olduğunuzu düşünmeyin” diye uyardı.


New York’ta düzenlenen Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurulu’nda konuşan Malezya Başbakanı Mahatnir, Birleşmiş Milletler’in mevcut yapısının dünya barışına hizmet etmek olduğunu hatırlatarak, “Bu büyük yapılanmanın gerçek amacını hayata döndürmeliyiz. Savaş çığırtkanlarını cezalandırmalı ve dünyayı herkes için huzurlu hale getirmeliyiz” diye konuştu.

DAİMİ ÜYE OLAN 5 ÜLKEYE SESLENDİ

Mahatnir, daha barışçıl ve daha eşit bir dünya için BM’deki veto yetkisi olan ülkelerin değiştirilmesini vurguladı ve daimi üye statüsünde bulunan 5 ülkeye seslendi. Mahatnir, “Veto yetkisi olan devletler, uluslararası hukukun ve normların daima üzerinde olacaklarını düşünmesin. Bu devletler nereye kadar bu gücü kullanabilir?” ifadelerini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı