Erdoğan’dan Sonra Berat Albayrak’tan EYT Açıklaması Geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hamlesi ile heyecanlanan EYT'lilere kötü haber Berat Albayrak'tan geldi. Albayrak, "EYT gündemimizde yok" dedi.
Erdoğan’dan Sonra Berat Albayrak’tan EYT Açıklaması Geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Emeklilikte yaşa takılan yüz binlerce vatandaş, hükumetin yeni çalışmasını bekliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kampta gerçekleştirdiği sunumların sonrasında milletvekillerinden en fazla gelen soru emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile alakalı oldu.

EYT GÜNDEMDE YOK

Albayrak, sorulara “EYT gündemimizde değil, böyle bir çalışma da yok” diye cevap verdi.

Albayrak’ın, sunumunda, “Seçimlerin tekrarlanması ve ekonomik saldırılar olmasaydı bugün ekonomideki veriler bizim arzu ettiğimiz aşamada olacaktı. Fakat çalışmalarımızı tamamladık. En kısa zamanda özellikle işsizlikte pozitif hamleler olacak” dediği bildirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HEYECANLANDIRMIŞTI

EYT’lilerin problemlerinin çözülmesi için emir veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu hususta formül geliştirilmesi için Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin’e yetki vermişti. Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği idarecileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yetki verdiği Prof. Dr. Vedat Bilgin ile bir araya gelmişti. Söz hususu gelişmeler ardından yüz binlerce EYT’li heyecanlı bir bekleyişe girmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.