Erdoğan’dan son dakika Suriye açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk milleti, bütün Suriyelileri temsil yeteneğine sahip bir siyasi sistem kurulmasının, barış ve istikrarın tekrardan tesisi için koşul olduğuna inanmaktadır. Gururla söylüyorum ki Türkiye’nin pozisyonu, Suriye iç savaşının başlangıcından itibaren hiç değişmemiştir” şeklinde konuştu. Suriye savaşının 10. yıldönümü dolayısıyla Bloomberg’e makale yazan Erdoğan, ABD’de Biden yönetiminin verdiği sözü tutmasını isteyerek ”Biden yönetimi, verdiği sözleri tutarak, Suriye’deki trajediyi sonlandırmak ve demokrasiyi müdafetmek için bizimle beraber çalışmalıdır” ifadelerine yer verdi.
Takip et
Erdoğan’dan son dakika Suriye açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suriye savaşının 10. yıldönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bloomberg için makale kaleme aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajları şu şekilde:
”Bölgede barış ve istikrarın tekrardan tesis edilmesinin Batı’nın Türkiye’yi samimi bir biçimde desteklemesine bağlı olduğuna inanıyorum.

Demokrasi, özgürlük ve insan haklarının tekrardan moda olduğu şimdilerde insanlığın Suriye’deki icraatları, samimiyetimizin nihai ölçüsü olacaktır.

Gururla söylüyorum ki Türkiye’nin pozisyonu, Suriye iç savaşının başlangıcından itibaren hiç değişmemiştir.

Barışçıl ve kalıcı çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğü ve siyasi birliğine saygı gösterilmemesi halinde mümkün olamayacağını vurguluyoruz.

Türkiye’nin yerel unsurlarla beraber yarattığı güvenli bölgeler, komşumuzun (Suriye) geleceğine olan bağlılığımızın kanıtıdır.

BIDEN YÖNETİMİ VERDİĞİ SÖZÜ TUTMALI

Biden yönetimi, verdiği sözleri tutarak, Suriye’deki trajediyi sonlandırmak ve demokrasiyi müdafetmek için bizimle beraber çalışmalıdır.

Batı’nın öncelikle (Suriye’de) güvenli bölgelere saldıran ve eli kanlı rejime payanda olan YPG’ye karşı net tavır takınması gerekmektedir.

Suriye halkının en temel insan onuru isteklerini karşılamayan bütün planları reddediyoruz. Zira bu tür seçenekler krizi fakat derinleştirecektir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.