adplus-dvertising

Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı

Cuma namazını Büyük Çamlıca Camisi'nde kılan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sezen Aksu'yu açık açık hedef gösterdi. Sosyal medyada bu sözlere tepki gecikmedi.
Takip et
Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cuma namazını Büyük Çamlıca Camisi’nde kılan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, namazın ardından, “Binmişiz bir alâmate. Gidiyoruz kıyamete. Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e…” sözleri nedeniyle hedef gösterilen Sezen Aksu ile ilgili isim vermeden konuştu. Cemaate seslenen Erdoğan, “Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir.” dedi.

Erdoğan mihrapta yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir.”

DİYANET DE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Tartışma yaratan şarkı sözleriyle ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada “İslam’ın seçkin şahsiyetlerine dair söylenen her cümlede, yapılan her açıklama ve yaklaşımlarda son derece hassas ve dikkatli olunması gerekmektedir. Dini şahsiyet, sembol ve değerlerle ilgili özensiz tutum ve davranışlarda bulunulması, en hafif tabirle saygısızlıktır” ifadelerine yer verilmişti.

BAHÇELİ: KUZGUNLUĞA HEVES ETME

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise parti grubunda yaptığı konuşmada konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yapmıştı: “Mesela yazdığı ucube bir şarkının sözleri arasında, Hz. Adem ile Hz. Havva’ya cahil diyen sorumsuz ve şuursuz bir sanatçının alamet olarak bindiği sefalet ve rezalet hali dünyevi kıyameti olan cehalet çukurunun açık seçik bir numunesidir. Bu sanatçıya diyorum ki, serçeysen serçeliğini bil, kuzgunluğa heves etme. Bu tiplerin kafaları arızalı, kalpleri taşlı ve dikenlidir.”

Dilini Kopartırız Diyerek Sezen Aksu’yu Hedef Alan Erdoğan’a Tepki Yağıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Dillerini kopartırız’ diyerek Sezen Aksu’yu hedef alması sosyal medyaya çığ gibi düştü

Büyük Çamlıca Camii’nde kıldığı cuma namazı sonrası mihraba çıkan Erdoğan, isim vermeden Sezen Aksu’yu hedef aldı.

Erdoğan, ‘Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir.’ dedi

Gelen tepkiler çığ gibi büyürken Cumhurbaşkanlığı makamına saygı ve itimat kalmadığı da gün gibi ortaya çıktı

İşte o tepkiler

Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı Erdoğan’dan Sezen Aksu’ya “O Dilleri Koparmak Bizim Görevimizdir” Çıkışı

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.