Erdoğan’dan Sedat Peker talimatı! “videoları ciddiye almayın”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kaset operasyonlarıyla gündemde olan Sedat Peker ile ilgili parti yönetimine “Ciddiye almayın, önemsemeyin” talimatı verdi.
Takip et
Erdoğan’dan Sedat Peker talimatı! “videoları ciddiye almayın”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sedat Peker, son zamanda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu hedef alan videolarla balattığı ‘kaset operasyonu’nu, Binali Yıldırım, MİT Tırları, SADAT ve en sonunda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kadar uzattı. Milyonlarca defa izlenen videolar için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ciddiye almayın, önemsemeyin” dediği gün yüzüne çıktı. Peker’in hedefindeki gazetecilerden biri olan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin köşesinden işte detaylar…

Söylediklerini işitince önce şaşırdım

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son günlerde gündemde olan video operasyonları ile ilgili, “Ciddiye almayın, önemsemeyin” dediğini işitince önce şaşırdım. Ama daha sonra 15 Temmuz’daki kanlı darbe girişimi dahil şuana kadar birçok uluslararası operasyonu başarısızlığa uğratan Erdoğan’ın, “video operasyonları” için “Ciddiye almayın, önemsemeyin” demesine şaşırmadım.

MYK’da münakaşaya bile açmıyor

Darbeleri, muhtıraları, parti kapatma davalarını, Gezi’yi, 17-25 Aralık operasyonlarını püskürten Erdoğan için, videoların ne ehemmiyeti olacak ki?

Erdoğan başta, “Ciddiye almayın, önemsemeyin” dediği için MYK toplantısında videolar üstünden yapılmak istenen operasyonu münakaşaya bile açmıyor. Ama toplantının başında yaptığı konuşmada bu konuya değiniyor.

Bu arada MYK toplantısının 26 Mayıs Çarşamba günü AK Parti grubundan hemen sonra yapıldığını belirtmeliyim.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.