adplus-dvertising

Erdoğan’dan partililere talimat! “saha çalışmalarını hızlandırın”

AK Parti MKYK’da 2021 değerlendirmesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her şey kontrolümüzde. Yeni ekonomi modelini halka iyi anlatalım. Sahadaki çalışmalara hız verin” talimatında bulundu.
Takip et
Erdoğan’dan partililere talimat! “saha çalışmalarını hızlandırın”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, önceki gün yapılan MKYK toplantısında kurmaylarına, “Yeni ekonomi modelini vatandaşa iyi anlatın” talimatı verdi. Edinilen bilgilere göre, toplantıda 2021 senesi değerlendirmesi yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, piyasaların moralinin yüksek tutulması gerektiğini, Türkiye’nin ekonomik yapısının kuvvetli olduğunu, kur ve döviz dengesinde piyasanın istikrara kavuşacağını vurguladı. Sürecin kontrollü bir biçimde ilerlediğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sahadaki çalışmalarınızı hızlandırın. Yeni ekonomi modelini vatandaşa iyi anlatalım. Her şey kontrolümüz altında. Türkiye’yi ekonomisi kuvvetli 10 ülke arasına sokacağız” şeklinde konuştu.

Erdoğan’dan partililere talimat! “saha çalışmalarını hızlandırın”

SOYLU: SÜREÇ DEVAM EDİYOR

Toplantıda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde terörle iltisaklı kişilerin işe alınması iddialarıyla alakalı yapılan teftiş de gündeme geldi. Bazı MKYK mensupları teftişi eleştirirken bazı kurmaylar ise “Bu süreçte hassas olunmalı” şeklinde konuştu. Toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da yapılan teftiş neticesinde bir rapor hazırlanacağını ve sürecin hâlâ devam ettiğini aktardığı öğrenildi.

GEREKEN YAPILACAK

MKYK toplantısında, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati de yeni ekonomi modeli ve kur vadeli mevduat hesabının ayrıntılarını anlattı. Türkiye’nin makroekonomik gücünün yerinde olduğunu ifade eden Bakan Nebati, “Bunu daha önce söylüyorduk ama inandıramıyorduk fakat şuanda görüyorlar. Düzelteceğiz, inançlı olun. Bu konuda kararlıyız. Fırsatçılık yapanlara, fiyatlarını indirmeyenlere göz açtırmayacağız. Denetimlerde gereken yapılacak” şeklinde konuştu.

Erdoğan’dan partililere talimat! “saha çalışmalarını hızlandırın”

MYK ERTELENDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantıya ortalama 1 saat katıldığı, MKYK sonrası düzenlenmesi planlanan MYK toplantısının ise ertelendiği duyuruldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.