adplus-dvertising

Erdoğan’dan NATO’ya açık mesaj! “İsveç ve Finlandiya somut adımlar atmalı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO’ya mensup olmak için müracaatta bulunan İsveç ve Finlandiya liderlerinin sonrasında NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le de telefonda görüştü. Erdoğan, iki ülkenin Türkiye ile dayanışma içinde olacaklarını açıkça göstermedikleri sürece NATO üyeliklerine olumlu yaklaşmayacaklarını söyledi. Stoltenberg ise Türkiye’nin güvenlik endişelerinin giderilmesi gerektiğini ifade etti.
Takip et
Erdoğan’dan NATO’ya açık mesaj! “İsveç ve Finlandiya somut adımlar atmalı”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İsveç ve Finlandiya‘nın NATO’ya müracaat süreciyle başlayan kriz sonrası bugün Ankara’da diploması trafiği meydana geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı Andersson ve Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinisto ile görüştü. Yapılan görüşmelerde, Türkiye’nin iki ülkede bulunan terör örgütlerinin varlığı konusundaki istekleri ve güvenlik endişeleri bir defa daha yinelendi. İki görüşmenin sonrasında bu defa Erdoğan ve Stoltenberg bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan’dan NATO’ya açık mesaj! “İsveç ve Finlandiya somut adımlar atmalı”

İKİ ÜLKENİN ÜYELİĞİ ELE ALINDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le yaptığı telefon görüşmesinde, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üyelik başvurusu ele alındı.

“AÇIK KAPI POLİTİKASINI DESTEKLİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye’nin NATO’nun açık kapı politikasını samimi biçimde desteklediğini, İsveç ve Finlandiya’nın üyelik talebine dair meselenin ise bu iki ülkenin Türkiye’nin hayati milli güvenlik menfaatleriyle alakalı tutumları olduğunu ifade etti.

“DAYANIŞMA İÇİNDE OLUKLARINI AÇIKÇA GÖSTERMEK ZORUNDALAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan İsveç ve Finlandiya’nın Türkiye ile dayanışma içinde olacaklarını açıkça göstermedikleri sürece NATO üyeliklerine müspet yaklaşmayacaklarını söyledi.

“TÜRKİYE’NİN ENDİŞELERİ GİDERİLMELİ”

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yaptığı görüşmede, Türkiye’nin güvenlik endişelerinin giderilmesi gerektiğini ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.