adplus-dvertising

Erdoğan’dan Mehmet Ali Çelebi hakkında açıklama

Eski CHP Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılma kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, kapımızı kimseye kapayamayız. Yeter ki gelenin milli ve yerli yanı güçlü olsun.” dedi.
Takip et
Erdoğan’dan Mehmet Ali Çelebi hakkında açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana dönüşünde aralarında Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni ve Haber7.com Yazarı Hasan Öztürk’ün de bulunduğu basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bağımsız Milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin AK Parti’ye katılım kararıyla ilgili gelen bir soruya yanıt veren Erdoğan, “Biz, kapımızı kimseye kapayamayız. Yeter ki gelenin milli ve yerli yanı güçlü olsun.” dedi.

“BİZİM DAVETİMİZ HER ZAMAN BAKİDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Her şeyden önce bizim davetimiz her zaman bakidir. Kapı açık. Biz, kapımızı kimseye kapayamayız. Yeter ki gelenin milli ve yerli yanı güçlü olsun. Mehmet Ali Bey kendisi de açıklama yaptı. İnşallah Çarşamba günü grup toplantısında da rozetini bizzat takacağım. Ve böylece şu anda resmen AK Parti’ye girmiş olsa da o gün grup toplantısında herkesin huzurunda rozetini takarak çok daha farklı bir anlamda o ruhu istiyorum ki grubumuz da yaşasın.” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan’dan Mehmet Ali Çelebi hakkında açıklama

“KENDİSİNE BU TEKLİFİ YAPTIĞIMDA ‘ÇOK MÜTEŞEKKİR OLURUM’ DEDİ”

Eski Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun KKTC Büyükelçisi olarak atanması konusuna da değinen Erdoğan, bu kararın alınmasındaki nedeni şu sözlerle özetledi:

Metin Bey bir defa iyi bir hukukçu. İyi bir hukukçu olmanın yanında özellikle uluslararası hukuk alanında ve Kıbrıs meselesinde baro başkanıyken bizimle gayet güzel çalışmaları oldu. Kendisine bu teklifi yaptığımda o da ‘bunun için çok müteşekkir olurum’ dedi. Metin Bey’in özellikle Kuzey Kıbrıs ve Kıbrıs adasındaki gelişmelere vukufiyeti var. Sadece bir büyükelçi değil, aynı zamanda akademisyen olarak da orada çok önemli işler başaracağına inanıyorum.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.