Erdoğan’dan Kurmaylarına, Kaz Dağları’ndaki Ağaç Kesimi ile İlgili Talimat

Türkiye'nin gündemine oturan, Kaz Dağları'ndaki ağaç kesimi ile ilgili kurmaylarına talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ortada bir manipüle olduğu açık, bir eksiklik varsa gereğini yapın" talimatı verdi.

Kaz Dağları’ndaki ağaç kesimi günlerdir Türkiye’nin gündemini meşgul ediyor. Kanadalı maden şirketinin altın aradığı bölgede 150 bin ağacı katlettiği iddia edilirken şirket bu rakamın iddia edildiği gibi 150 değil 13 bin olduğunu ve yerine fidan dikimi yapıldığını belirtiyor. Buna inanmayan çevreciler geçtiğimiz günlerde maden alanına yürümüş, binlerce vatandaşın katıldığı protesto eylemi dünya basınında da geniş yer bulmuştu.

“GEREKİRSE BEN GİDERİM”

Dün toplanan AK Parti MYK’sında konuya değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kurmaylarına net bir talimat verdi. Konu ile ilgili ciddi bir manipülasyon yapıldığının altını çizen Erdoğan “Araştırın, bir eksiklik varsa mutlaka giderin” ifadelerini kullandı. Daha önce Kaz Dağları’na gittiğini belirten Erdoğan’ın “Gerekirse tekrar gidip yerinde incelerim” dediği belirtildi.

Öte yandan AK Parti kuruluş kutlamalarını bu sene erteleyebilir. 18. yaşını kutlayacak olan AK Parti, 14 Ağustos’un Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle kutlamaları bayram sonrasına erteleyecek gibi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı