Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun helalleşme açıklamasına tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MKYK toplantısında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helâlleşme” açıklamasına tepki gösterdi. Cemil Çiçek’in ‘kaosa götürecek’ dediği 50+1 koşuluyla alakalı de dikkat çeken açıklamalar yaptı.
Takip et
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nun helalleşme açıklamasına tepki!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Genel Merkezi’nde önceki gün yapılan ve ortalama beş saat süren MKYK toplantısına, Meclis’te görev yapan AK Parti grup başkanvekilleri de çağrıldı. Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Mensubu Cemil Çiçek’in cumhurbaşkanı seçilmek için ilk turda gereken yüzde 50+1 oy şartına ilişkin “Ciddi sorun çıkarıyor, gelecekte de çıkaracak” açıklaması da toplantıda gündeme geldi.

Ekonomik vaziyet 50+1 koşulunu sağlamakta zorlayacak

Erdoğan’ın, özellikle son zamanda meydana gelen ekonomik gelişmelerin 50+1 koşulunu sağlamakta “zorlu” bir ortam oluşturduğunu fakat bu manada bir revizyona gerek olmadığını; bu vaziyetin AK Parti teşkilatlarının sahada daha fazla çalışmasıyla aşılabileceğini söylediği kaydedildi.

Gizli ittifakın açığa çıkarılmasına çalışılacak

MKYK’da, 2019’da yapılan yerel seçimlere CHP ve İYİ Parti’nin HDP ile yaptığı “gizli ittifak”la girdiği; 2023 seçimlerine kadar bu ittifakın “iyice açığa çıkarılması için çalışılması” gerektiğine vurgu yapıldı.

Kılıçdaroğlu Menderes’le, Dersim’le, Kürtlerle nasıl helalleşecek

CHP lideri Klıçdaroğlu’nun “helâlleşme” açıklaması da toplantıda gündeme geldi. Üyelerin değerlendirmesi sonrası Erdoğan’ın, “Yalnızca günü kurtarmak istiyor. Hangi biriyle helâlleşecekmiş? Menderes ile nasıl helâlleşecek? Dersim’le, Kürtlerle nasıl helâlleşecek? Suriyede ne işimiz var dediler; orada ölen askerlerimizle nasıl helâlleşecekler?” tepkisini gösterdiği söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.