Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na çok sert TÜİK açıklaması “Senin şamar oğlanın değil”

TÜİK'in randevu vermemesine rağmen kapısına dayanan Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Erdoğan, “Bir insan davet edilmediği yere gidemez. İnsan biraz utanır. Devletin kurumları senin şamar oğlanın değil. Buralar ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil. Randevusuz gitti, kapıda gösteri yaptı. Bay Kemal bundan sonra devlet kurumlarına bu şekilde randevusuz gidilemeyeceğini öğren.” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na çok sert TÜİK açıklaması “Senin şamar oğlanın değil”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Siirt’te Zarova Köprüsü, Şirvan Barajı ve HES, Lineer Metal Çinko Imalat Tesisi ile yapımı tamamlanan öbür projelerin açılış töreninde konuşuyor. “Yiğit düştüğü yerden kalkar. Siirt, demokrasi mücadelemizde hep yanımızda oldu.” diyen Erdoğan burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“DEVLET KURUMUNA RANDEVUSUZ GİDİLMEYECEĞİNİ ÖĞREN”

Dün Tüik‘e gitmek istediğini fakat randevu alamadığını belirten Kemal Kılıçdaroğlu, belirttiği saatte TÜİK binasına gitmişti. İçeri alınmayan CHP lideri burada gazetecilere açıklama yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde de Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e gitmesi vardı.

Vaziyete tepki gösteren Erdoğan, şunları belirtti: “Bir insan davet edilmediği yere gidemez. İnsan biraz utanır. Devletin kurumları senin şamar oğlanın değil. Buralar ciddi kurumlardır, senin gibi ciddiyetsiz değil. Randevusuz gitti, kapıda gösteri yaptı. Bay Kemal bundan sonra devlet kurumlarına bu şekilde randevusuz gidilemeyeceğini öğren.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Tekrar Siirt’te olmaktan memnuniyet duyuyorum. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi daim eylesin. Maşallah Siirt bu ne hal bu şekilde… Siirt bu ne coşku bu şekilde… Bu kentin hısmı olmakla iftihar etmeyi sürdüreceğim. Yaşamımın mühim noktalarında Siirt bana eşlik etti. Siirt’te okuduğum bir şiir nedeniyle hapse atılarak siyasi yaşamımı sona erdirmek istediler. Sonra bin bir mücadele ile tekrardan döndüğünüz ülke ve millete hizmet yolunda başlangıcı tekrar Siirt’te yaptık. Yiğit düştüğü yerden kalkar… Bu sözü yaşama geçiren Siirt demokrasi ve kalkınma mücadelemizde de hep yanımızda oldu. Biz de Siirt’in gelişme için ne gerekirse yaptık. Bugün de elimiz boş gelmedik.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.