Erdoğan’dan İstiklal Marşı açıklaması: “Milli andımız!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’nde konuştu. Erdoğan, “Milli andımız olan İstiklal Marşı bize niçin birlik olmamız gerektiğini de anlatıyor. İstiklal Marşımızdaki ruhu hep beraber içselleştirmemiz, milletimizin bütün fertlerine aşılamamız büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan’dan İstiklal Marşı açıklaması: “Milli andımız!”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni’ne katıldı. Erdoğan, “Milli andımız olan İstiklal Marşı bize niçin birlik olmamız gerektiğini de anlatıyor. İstiklal Marşımızdaki ruhu hep beraber içselleştirmemiz, milletimizin bütün fertlerine aşılamamız büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamaları:

Şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin milletimizin gönlündeki yerleri her türlü taltifin üstündedir. Kahramanlarımız sayesinde alnımız ak, başımız dik bir biçimde geleceğe yürüyoruz. Bin senedir bize aldığımız nefesi bile çok görenler, kimi zaman ordularla, kimi zaman sinsi tuzaklarla üstümüze geldiler. Bayrağımızın ve ezanımızın sembolü olduğu bu kavga milletimizin varlık yokluk mücadelesinin ta kendisidir. Kimileri zannediyor ki, biz bu mücadeleyi yürütmesek, karşıdakiler saldırılarından vazgeçecekler. Biz bu mücadelede en küçük gevşeklik gösterdiğimiz gün Sevr’den beter dayatmalarla karşımıza çıkacaklardır.

Türkiye hep kuvvetli olmak mecburiyetindedir. 84 milyon vatandaşın kendi içindeki birliği en büyük dayanaktır. Millet olarak tek bilek, tek yürek hareket ettiğimizde karşımızda durabilecek hiçbir güç tanımıyoruz.

Sizlere sağlanan bütün olanaklar ve bugün takdim edeceğimiz madalyalar yalnızca şükranımızın küçük birer nişanesidir. Dedesinden, atasından kalan madalyaları gururla taşıyan torunlar olarak bizler ecdadımızla nasıl iftihar ediyorsak, sizlerin soyundan gelenler de aynı biçimde gurur duyacaklardır. Bugün Çanakkale Zaferimizin 106. sene dönümü. Bütün milletimizin zaferin sene dönümünü canı gönülden tebrik ediyorum.

Bu toprakları onların hatıralarına layık biçimde korumak için gece gündüz çalıştık, çalışıyoruz. Bu süreçte Çanakkale Savaşlar, milletimizin topyekün kıyamını ifade etmesi bakımından ayrı bir öneme sahiptir. Çanakkale’de o muhteşem zafer kazanılmamış olsaydı büyük bir felaketle karşı karşıya kalacaktık. Yedi düvelin bir olup üzerimize geldiği bir savaştır Çanakkale. Çanakkale’de bir hilal uğruna çok güneşlerimizi kaybettik, karşılığında istiklal ve istikbalimizi kurtardık. Bugün de korumak için hazır bekleyen nice güneşlerimizin aydınlığında büyük ve kuvvetli Türkiye’yi inşa ediyoruz.

Türkiye’yi 2023 hedeflerine kavuşturma konusundaki ısrarımızın nedeni, üzerimizde oynanan oyunları bir daha teşebbüs edilemeyecek biçimde yerle yeksan etmektir.

“İSTİKLAL MARŞI MİLLİ ANDIMIZ”

Milli andımız olan İstiklal Marşı bize niçin birlik olmamız gerektiğini de anlatıyor. İstiklal Marşımızdaki ruhu hep beraber içselleştirmemiz, milletimizin bütün fertlerine aşılamamız büyük önem taşıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.