adplus-dvertising

Erdoğan’dan İslamofobi açıklaması! “Veba gibi…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu’na gönderdiği mesajda “İslamofobi tıpkı önü alınamayan veba salgını gibi toplumun bütün kesimlerini zehirlemeye devam ediyor” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan’dan İslamofobi açıklaması! “Veba gibi…”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının destek verdiği, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Diyanet İşleri Başkanlığı, Erciyes Üniversitesi ve Ankara Bilim Üniversitesince gerçekleştirilen 2. Uluslararası Medya ve İslamofobi Forumu, ATO Congresium’da başladı.

Erdoğan, foruma gönderdiği mesajda programın düzenlenmesine öncülük eden kurumları tebrik etti; fikirleri, tespitleri, tenkitleri ve önerileriyle programın içeriğini zenginleştiren herkese şükranlarını sundu.

“VEBA SALGINI GİBİ ZEHİRLEMEYE DEVAM EDİYOR”

Erdoğan, geçen sene zorlu salgın koşullarına karşın başarıyla düzenlenen forumun bu yıl daha kuşatıcı, daha geniş katılımlı bir biçimde yoluna devam ettiğini görmekten duyduğu memnuniyeti vurgulayan Erdoğan, “İslamofobi tıpkı önü alınamayan veba salgını gibi özellikle Batılı ülkelerde yayılmaya, sokaktaki insandan siyasetçisine, işçisinden kamu görevlisine toplumun bütün kesimlerini zehirlemeye devam ediyor.” değerlendirmesinde bulundu. Erdoğan, şunları kaydetti:

“Sorumsuz basın yayın organlarının da teşvik ettiği nefret atmosferi, Müslümanlarla birlikte dili, dini, kökeni ve kültürü farklı olan milyonlarca insanı da olumsuz etkiliyor. Ukrayna krizi bağlamında meydana gelen utanç verici münakaşalar, İslam düşmanlığı ve kültürel ırkçılığın ulaştığı tehlikeli boyutları ortaya koyuyor. İnsanı eşref-i mahlukat gören, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ diyen bir medeniyetin üyeleri olarak, mazlum ve mağdurlar arasında ayrımcılık yapılmasını kesinlikle kabul etmiyoruz. Yükselen İslam düşmanlığıyla mücadelenin yalnızca Müslümanların değil bütün insanlığın meselesi olduğuna inanıyoruz. Öbür türlü 2019’da Yeni Zelenda’da, 2021’de Kanada’da meydana gelen İslamofobik saldırıların önüne geçemeyiz.”

“MÜSLÜMANLAR KUVVETLI TEPKİ VERMELİ”

Erdoğan, bu konuda Batılı siyasetçilerin, medya organları ve devlet kurumlarının yanı sıra en büyük sorumluluğun İslam dünyasına ve kurumlarına düştüğünü vurgulayarak “Kendileriyle birlikte yüz milyonlarca insanı hedef alan bu haksızlık, hukuksuzluk ve ayrımcılık karşısında Müslümanlar kuvvetli tepki göstermeli, meşru zeminde haklarını aramalı, mücadelesini vermelidir. 2. Uluslararası Medya Forumu’nun bu yönde atılmış kıymetli bir adım olarak görüyorum.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.