Erdoğan’dan Cuma namazı sonrası önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı çıkışı açıklama yapıyor.
Takip et
Erdoğan’dan Cuma namazı sonrası önemli açıklamalar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bugün açıklayacağı ekonomi reform paketi ile ilgili sorulara “Burada açıklarsam anlamsız olmaz mı? Siz de burada öğrenirseniz oraya gelmekten kaçarsınız” dedi. Erdoğan koronavirüs yasaklarıyla ilgili soruya da cevap verdi… İşte Erdoğan’ın açıklamasından satır başları…

– (Koronavirüs yasakları) Bu işleri Bilim Kurulu’nu tavsiyeleri ile götürüyoruz. Gevşetme kararlarının arkasında mümkün olduğu kadar duracağız.

– Biz tüm şartları zorlamak suretiyle mümkün olduğunda restoran, kafe gibi açıkladığımız yerlerle ilgili şartları zorlayacağız, aldığımız kararların arkasında durmaya çalışacağız.

– Netice almakta zorlanıyorsak tabii ki vatandaşımızın sağlığını ön plana çıkarmak suretiyle süreci devam ettireceğiz.

– Mutasyonun inişli çıkışlı görüntüleri ister istemez bizleri de karar almada zorluyor.

Bu konuları Bilim Kurulu tavsiyeleriyle götürüyoruz. Mutasyonun inişli çıkış görüntüleri bizleri de karar almada zorluyor.

Biz tüm şartları zorlamak suretiyle mümkün olduğunda açıkladığımız yerlerle ilgili şartları zorlayacağız, aldığımız kararların arkasında durmaya çalışacağız. Netice almakta zorlanıyorsak vatandaşımızın sağlığını düşünmek suretiyle süreci devam ettireceğiz.

Aşı konusunda Çin’le anlaşmamız var. Aldığımız ve alacağımız aşılar devam ediyor. Almanya ile anlaşmamız da devam ediyor. Rusya ile anlaşmamız var. Görüşmelerimiz Sağlık bakanlıkları arasında devam ediyor.

“ÇİN’DEN 50 MİLYON DAHA AŞI ALABİLİRİZ”

Çin’den den ikinci paketin gelmesi söz konusu olabilir. Mutabık olursak bir 50 milyon daha Çin’den alabiliriz.

Mısır’la istihbari, diplomatik, ekonomik olarak zaten işbirliği sürecimiz devam ediyor. Bunda sıkıntı sözkonusu değil. Bunu en üst düzeyde değil de bir tık altında devam ediyor. Gönlümüz ister ki Mısır’la olan süreci güçlü devam ettirelim. Yapılan görüşmeler netice verici olduktan sonra biz bunu ileri kademelere taşırız çünkü Mısır halkı ile Türk milletinin ayrı olması sözkonusu değil. Mısır halkını Yunanistan halkının yanına yerleştirmek mümkün değil.

Olması gereken yerde görmek isteriz. Hatta daha ileri gidiyorum Suudi Arabistan’ın Yunanistan’la ortak tatbikata girmesi bile bizi üzmüştür. Suudi Arabistan’ı böyle bir karar sürecinde görmek istemezdik. Suudi Arabistanlı yetkilerle görüşeceğiz: Bu böyle olmamalıdır diye düşünüyoruz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.