adplus-dvertising

Erdoğan’dan CHP’li Engin Özkoç’a tazminat davası!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’a kişilik haklarını ihlal ettiği suçlamasıyla 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açtı.
Takip et
Erdoğan’dan CHP’li Engin Özkoç’a tazminat davası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, CHP’li Engin Özkoç’un partisinin Kocaeli İl Danışma Toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kişilik haklarını ihlal eden mesnetsiz açıklamalarda bulunduğunu söyledi. Aydın, “Söz konusu açıklamaları sebebiyle Engin Özkoç hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan suç duyurusunda bulunulduğu gibi isimi geçen aleyhine Ankara Asliye Hukuk Mahkemesine 250 bin TL’lik manevi tazminat davası açılmıştır” ifadesini kullandı.

‘KIŞKIRTICI AÇIKLAMALARINI ALIŞKANLIK HALİNE GETİRDİ’

Aydın’ın Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’ne verdiği dava dilekçesinde, Özkoç’un Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik açıklamalarının tümüyle mesnetsizdir ve kişilik haklarına ağır saldırı mahiyetinde olduğu söylenerek, şunlar kaydedildi:

“Öncelikle şunu ifade etmek lazım ki; Sayın Cumhurbaşkanımız, 40 senesi aşkın var olan bir yapının ‘terör örgütü’ olarak ilan edilmesi ile devletten ve toplumdan tasfiyesi edilmesi mücadelesine liderlik etmiş ve çok mühim başarılar elde etmiştir. Bu sebeple FETÖ, Sayın Cumhurbaşkanımıza büyük bir husumet beslemektedir. Aynı vaziyet PKK için de geçerlidir. 40 yıllı aşkın bir geçmişi olan bu terör örgütü, Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi liderliği ve mücadelesi sayesinde bitme noktasına getirilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızı, canı pahasına mücadele ettiği terör örgütlerinin parçası yahut yardımcısı olarak göstermek açık bir iftiradır ve kişilik haklarına ağır bir saldırıdır. Kaldı ki isimi geçen kişi bu özellikteki kışkırtıcı açıklamalarını artık alışkanlık haline getirmiştir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.