Erdoğan’dan asgari ücret soran gazeteciye sitem!

Katar ziyareti öncesi havaalanında gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a asgari ücretin 4 bin TL’nin altında olmaması yönünde bir talimat verdiği yönündeki iddialar soruldu. Erdoğan, soruyu yönelten muhabire “Beni sıkıştırıyorsun” diye sitem etti.
Takip et
Erdoğan’dan asgari ücret soran gazeteciye sitem!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir takım ziyaret ve temaslar için Katar’a gitti. Cumhurbaşkanı, Katar ziyareti öncesinde de Atatürk Havaalanı’nda basın mensuplarının sorularını cevapladı.

ASGARİ ÜCRET SORULDU

Erdoğan’a şu sıralar en mühim gündem maddeleri arasında yer verilen asgari ücret miktarı soruldu. Soruyu yönelten basın mensubu, “Milyonların gözü, asgari ücret görüşmelerinden çıkacak kararda. Siz de geçtiğimiz günlerde bir anket yaptırdınız. MKYK’da da bu konunun masaya yatırıldığı ve bakanlardan bilgi alarak, gönlünüzde 4 bin TL’nin altına düşülmemesi konusunda bilgiler olduğu söylendi. Bu konuda nasıl bir değerlendirmeniz olur?” ifadelerini kullandı.

“BENİ SIKIŞTIRIYORSUN”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretle alakalı soruya, tebessüm ettikten sonra şu cevabı verdi: “Ama sen bu soruyla beni sıkıştırıyorsun. Sayın Bakan ve heyet, görüşmeleriyle bir neticeye varacaklar. Tarafların teklifleri nedir dönünce bir görelim. Biz asla bu noktada işçimizi zora sokmayacağız. Asgari ücret noktasında en ideal olanını inşallah nihai kararı vereceğiz. İş verenin de alınan kararla mutlu olması gerekir.”

https://twitter.com/haber.com – Ekonomi Haberleri

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
VATANDAŞ
6 Aralık 2021, 14:57 tarihinde yazildi

BIRAK ARTIK YORULDUN..YETER BIRAK..! ALLAH İÇİN BIRAK..

  • Cevapla
  • 0