Haber.com

Erdoğan'dan Akşener'e Yeni Tehdit

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti’ye yapılan saldırıya ilişkin sessizliğini korurken Akşener’i hedef alan sözleri, gündem oldu. Erdoğan, Akşener’e seslenerek, "Hanımefendi, senin aklın bu işlere ermez. Biz papatya çayının ne zaman içileceğini biliriz, sana rezeneyi tavsiye ederiz. Kiminle uğraşacağını çok iyi bilmen lazım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ Afet Konutları Temel Atma ve Sosyal Konutlar Anahtar Teslim Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, törendeki açıklamalarında Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef alan sözler ifade etti.

CHP’li Belediyelere Yüklendi

"Bay bay Kemal senin kaç konutun var" diyen Erdoğan, "Acaba senin büyükşehir belediyelerin veya belediyelerin kaç konut yaptılar söyler misin? İzmir'de, Antalya’da, Muğla'da ne yaptılar. Sadece laf, biz yaptık biz. Onlar değil" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Biliyorsunuz bu ülkede yapılan her işe karşı çıkmayı, takoz koymayı, yalan ve iftara ile engel olmayı maharet sanan bir kesim var. Kimdir bu? CHP... Meslekleri budur. Geçmişte köprülerden tünellere, havalimanlarından fabrikalara, savunma sanayi projelerinden sessiz devrimlerimize kadar her konuda bu kesimin şirretçe yürüttüğü kampanyalara maruz kaldık. Vaktimizin ve enerjimizin bir kısmını iş yapmaya, bir kısmını da bu işlerin önünü tıkamaya çalışanlarla mücadeleye ayırdık" dedi. "Şimdi de Kanal İstanbul'un önünü kesmeye çalışıyorlar" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay bay Kemal, kesemeyeceksin. İstanbul Havalimanı'nın önünü kesmeye çalıştın. Ne oldu, kesebildin mi? İstanbul Havalimanı şu anda dünyada parmakla gösteriliyor" diye konuştu.

Akşener ve Kılıçdaroğlu'nu Hedef Aldı

Konuşmasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i de hedef alan Erdoğan, "Hanımefendi, senin aklın bu işlere ermez. Biz papatya çayının ne zaman içileceğini biliriz, sana rezeneyi tavsiye ederiz. Kiminle uğraşacağını çok iyi bilmen lazım. Biz 'eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri' diyerek bu yolda yürüdük" ifadelerinde bulundu. Kılıçdaroğlu'nu hedef almayı sürdüren Erdoğan, "Bay bak Kemal, teröristlerle koyun koyunasın. İyi masaya oturdun. Bay bay Kemal'e Kandil'den selam geliyor, 'beraber yürüyeceğiz' diyorlar. Yürüyün bakalım, nereye kadar yürüyeceksiniz" dedi.

LGBTİ++'Lar Da Hedefindeydi

Konuşmasında LGBTİ+'ları da hedef alan Erdoğan, şunları söyledi: "Bizim LGBT ile işimiz yok, ülkemize kazandıracak daha çok işimiz, istikbalimiz ve istiklalimiz için vereceğimiz daha çok mücadele var. Biz, 20 yılda her alanda yaptığımız 79 milyar liralık yatırımla Elazığ'a şükranlarımızı gösterdik. Elazığ'ı tarihinde görülmemiş hizmetlerde buluştuk."
Yayınlanma 2023-04-01 21:34:13
Güncelleme 6 gün önce
Okunma Sayısı 15
Bir Cevap Yaz

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?