Erdoğan, Yıldırım’ın performansını beğenmeyip sahaya indi

23 Haziran seçimleri öncesi sessizliğe bürünen Cumhurbaşkanı, Binali Yıldırım’ın kampanya performansını beğenmeyerek sahaya indi. Erdoğan, Sultangazi’de, Ekrem İmamoğlu’nun tüm iddialarına tek tek cevap verdi.

23 Haziran seçimlerine 5 gün kala Erdoğan sahaya indi. İstanbul Sultangazi’de toplanan kalabalığa hitap eden Cumhurbaşkanı, Ekrem İmamoğlu’nun tüm iddialarına tek tek cevap verdi. AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre, özellikle ortak canlı yayın  sonrası, Binali Yıldırım’ın kampanya performansından memnun kalmayan Erdoğan böyle bir karar aldı. 31 Mart seçimleri öncesi İstanbul’un 39 ilçesinde de miting yapan Erdoğan, 23 Haziran seçimleri öncesi ilk mitingini düzenledi ve seçim gününe kadar bu organizasyonlar devam edecek.

İMAMOĞLU’NA YÜKLENDİ

Konuşmasının büyük kısmında Ekrem İmamoğlu’nun sürekli yalan söylediğini vurgulayan Erdoğan, Ordu Valisi ile yaşanan diyaloğa da değinerek İmamoğlu’nun Vali’ye ‘it’ dediğini söyledi. Seçim sonrası bu hakaretin hesabını soracaklarını belirten Erdoğan, vatandaşlardan adayları olan Binali Yıldırım’a destek vermelerini istedi. Erdoğan, vaatlerini uygulayabilecek tek adayın Binali Yıldırım olduğunu söyledi. Ve Cumhurbaşkanlığı ile kabine olarak her zaman gençlerin hizmetinde olacaklarını dile getirdi. Erdoğan’ın seçim gününe İstanbul’da birçok etkinliğe katılması beklenirken seçimi de İstanbul’daki evinde izlemesi ön görülüyor. Seçimin kazanılması durumunda ise Erdoğan’ın Ankara’daki AK Parti merkezine giderek gelenekselleşen balkon konuşmasını yapması bekleniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı