Erdoğan, Yerli dijital para müjdesini açıkladı! Turkish Coin geliyor…

Türkiye dijital paralarla alakalı harekete geçiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Dijital paranın ekonomik, teknolojik ve hukuki altyapısını yaratacak adımları atıyoruz.” açıklamasında bulundu.
Takip et
Erdoğan, Yerli dijital para müjdesini açıkladı! Turkish Coin geliyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Erdoğan’ın açıklamalarından mühim başlıklar;

“Finansal istikrarın sağlanması ve finans sektörünün geliştirilmesi de öncelikli konularımız arasındadır. Sektörün sahip olduğu kuvveti koruyup, bağışıklığını daha da güçlendirmek istiyoruz.”

“Mecburi kredilere yönelik girişim sermayeli fonlarının kurulması maksadıyla mevzuat altyapısı yaratıyoruz. Varlık yönetim firmalarının rekabetçi ve kurumsal bir yapıda faaliyet gösterebilmeleri için bu firmalara uygulanan damga, harç ve kaynak kullanımını destekleme fonu kesintisi istisnasını süresiz hale getiriyoruz.”

“Salgının gecikmeli yansıyabilecek olumsuz etkilerini şimdiden bertaraf etmek ve bankacılık sektörünün aktif kalitesini daha da iyileştirmek üzere bazı önlemler alıyoruz.”

“Katılım finans sektörünün gelişimini hızlandıracak yeknesak bir kanuni düzenleme hazırlıyoruz. Bu düzenlemeyle katılım finans sektörü tek çatı altında toplanırken, sektöre yönelik bir merkezi danışma kurulu da yaşama geçiyor.”

“Uluslararası standartlarda bir katılım finans tahkim mekanizması kuruyoruz.”

“Finans sektörünün kurumsal altyapısını geliştirmek için de bir dizi adım atıyoruz. Bu amaçla ülkemizin bütün kredi ve risk verilerinin toplandığı Risk Merkezini tekrardan yapılandırıyoruz.”

“Bireysel emeklilik sistemini çok daha geniş kesimlere yaygınlaştırıyoruz. Nüfusumuzun yüzde 25’ini yaratan 18 yaş altındaki çocuklarımızın sisteme girebilmesinin önündeki engelleri kaldırıyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.