Erdoğan, vatandaştan yastık altı döviz ve altınını ekonomiye katmasını istedi!

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin 7.Olağan Kongresi’nde gündeme dair mühim açıklamalarda bulundu. Dövizdeki dalgalı seyri de değerlendiren Erdoğan, “Vatandaşlarımdan evlerindeki döviz ve altını çeşitli finans araçlarına yatırarak ekonomi ve imalata kazandırmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan, vatandaştan yastık altı döviz ve altınını ekonomiye katmasını istedi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’nin 7. Olağan Kongresi’nde partililere ve vatandaşlara seslendi. Gündeme dair mühim açıklamalarda bulunan Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı’nın değişmesinden sonra dövizde meydana gelen dalgalanmayı da değerlendirdi.

“ARTIK VAKİT HEDEFLERİMİZE YÜRÜME VAKTİDİR”

Ekonomide reform takvimini dün akşam ilan ettiklerini söyleyen Erdoğan, “Şuanda artık vakit, daha fazla çalışma, üretme, gaza basma, hedeflerimize yürüme vaktidir. İktisadi temeli olmayan hareketlere karşı ülkesinin yanında yer alarak, güven ve istikrar mesajımıza sahip çıktıkları için milletimizin bütün fertlerine öte yandan teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

DOLAR VE ALTIN MESAJI

Evlerinde altın ve döviz bulunduran vatandaşlara seslenen Erdoğan, “Yalnızca kendilerini güvende hissetmek maksadı ile evlerinde döviz ve altın tutan vatandaşlarıma buradan bir çağrıda bulunuyorum. Bu vatandaşlarımdan, milli servetimiz olan evlerindeki döviz ve altını, çeşitli finans araçlarına yatırarak, ekonomiye ve imalata kazandırmalarını istiyorum” ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İŞ İNSANLARINA SESLENDİ

İş insanlarına da seslenen Erdoğan, “Finans kuruluşları, özellikle de katılım finans firmaları, bu altın ve dövizler için müşterilerine, onları memnun edecek getiri sağlayabilecek alternatifler sunuyor. İş insanlarımıza da, 30 Haziran’a kadar devam eden varlık barışından faydalanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.