Erdoğan: TÜSİAD’ın tek derdi hükümeti çökertmek!

Döviz kurlarındaki ani yükselişin ardından açıklamalarda bulunan TÜSİAD, Erdoğan'ın hedefi oldu. Erdoğan, TÜSİAD’ın tek derdinin hükümeti çökertmek olduğunu söyleyerek tepkisini dile getirdi.
Takip et
Erdoğan: TÜSİAD’ın tek derdi hükümeti çökertmek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kur artışından kaynaklanan sıkıntıların farkında olduklarını belirterek bu süreçten de alınların akıyla çıkacaklarından şüphe duymadıklarını ifade etti. Erdoğan, TÜSİAD’ın açıklamalarına da yanıt vererek hükümeti çökertme planlarına milletin izin vermeyeceğini belirtti.

Başkan Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti’nin Dolmabahçe Sarayı’nda gerçekleştirilen ödül töreninde konuştu. Erdoğan, TÜSİAD’ın ekonomi yönetimine yönelik eleştirilerine yanıt verdi, açıklamaları karanlık senaryo olarak nitelendirdi.

İşte Erdoğan’ın açıklamaları:

“Kimse büyümeyi konuşmuyor. Sıkıntılar var ama unutmayın ki Allah’ın yardımı ve milletimizin ferasetiyle alnımızın akıyla çıkacağımızdan ben şüphe duymuyorum. Daha önce vesayetin kirli oyunları dün sınırlarımıza dayanan terör örgütleri üstünden gerçekleştirilmeye çalışılan karanlık senaryolara hangi inanç ve iradeyle direndiysek bugün de ekonomide de aynı mücadeleyi veriyoruz.

“Belirsizliklerin elbette farkındayız”

Fiyat artışlarının insanlarımızın günlük yaşantıları üstünde verdiği sıkıntıları elbet biliyoruz. Kurdaki dalgalanmanın oluşturduğu belirsizliklerin elbette farkındayız. Vesayete, terör örgütlerine darbecilere küresel güç baronlarına nasıl direndiysek bunlara da direneceğiz.

Erdoğan: TÜSİAD’ın tek derdi hükümeti çökertmek!

“Hükümeti çökertip…”

Şuanda buradan sesleniyorum, çekinmek yok! Ey TÜSİAD ve yavruları size sesleniyorum. Sizin tek göreviniz var. Yatırım, imalat, istihdam ve büyüme. Siz burada ne yapıyorsunuz önce onu ortaya koyun. Kalkıp da hükümete saldırmanın değişik yollarını versiyonlarını aramayın bizimle mücadele edemezsiniz. Sizin cinsinizi de cibilliyetinizi de gayet iyi biliyorum. Sizin derdiniz başka ama bizim derdimiz başta. Biz vatan ve millet sevgisiyle yürüyoruz. Siz ise bu hükümeti acaba nasıl çökertir de isteyeceğimiz sömüreceğimiz bir yönetimi işbaşına getirtiriz bunun için gayret ediyorsunuz. Bu millet size bu fırsatı vermeyecek. Bugün paramızla, malımızda aynı fedakarlığı yapacağız.

“Bu ülkeyi 1 dolara satanlara bırakmayacağız”

Salgında bu kuruluşlar ne kadar milletin yanında oldular? Bu ülkeyi 1 dolar karşılığında vatandaşlarını satanların ellerine bırakmadık, bırakmayacağız. Bu ülkeyi döviz kuru üstünden tekrardan değiştirmek isteyenlerin eline teslim etmeyeceğiz. Türkiye’nin ekonomide OHAL değerlendirmesi, akıl karışıklığının ötesinde büyük bir yanlıştır. Ülkemizin ekonomi planlaması tespit ettiğimiz doğrultuda ilerlemektedir. Ekonomide bir kural vardır; Dere yatağında akar. Ve bizim de takip ettiğimiz yol budur. Buradan bütün vatandaşlarıma ekonomide verdiğimiz mücadelede devletlerinin yanında daha kuvvetli biçimde yer almalarını istiyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.