adplus-dvertising

Erdoğan: Türkiye’de Kürt sorunu yok! Bu işi çoktan çözdük

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD seyahatinin son gününde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. HDP ile CHP arasındaki ‘Kürt Problemi’ münakaşası sorulan Erdoğan, “Yok Kürt problemini çözmektir, yok şudur, yok budur…” Türkiye’de bu şekilde bir problem yok. Biz bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik” ifadelerini kullandı.
Takip et
Erdoğan: Türkiye’de Kürt sorunu yok! Bu işi çoktan çözdük
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD seyahatinin son gününde Türkevi’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a sahip çıkan Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun tekrardan başlattığı ‘Kürt problemi münakaşasını da kestirip attı. Erdoğan, “Türkiye’de bu şekilde bir problem yok. Biz bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik” ifadelerini kullandı. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından bazı satır başları…

Yok Kürt problemini çözmektir, yok şudur, yok budur…

– (CHP ile HDP arasındaki Kürt problemi münakaşası, yeni ittifak mı) Hayırlı olsun. Bu konuyla eğer biz meşgul olursak yazık olur. Yani İmralı mıdır, değil midir, onların problemi. Varsın onlar böyle yola devam etsinler; yani HDP midir, şu mudur, bu mudur… Biz diyoruz ki bu ülkede şu anda Cumhur İttifakı bu işin tek çözüm noktasıdır ve Cumhur İttifakı olarak da biz bu çözümün mücadelesini sürdürüyoruz. Çünkü bizim şu anda kitabımızda birlik var, beraberlik var, kardeşlik var ve bununla da bu yolda devam ediyoruz. “Yok Kürt problemini çözmektir, yok şudur, yok budur…” Türkiye’de bu şekilde bir problem yok. Biz bu işi çoktan çözdük, aştık, bitirdik. Eğer birliğe, birlikteliğe, kardeşliğe inananlar varsa buyursunlar hep birlikte yola devam edelim.

Sana ne oluyor? Kim verdi sana bu yetkiyi…

– (Muhalefetin “KHK’lı garibanları kurtaracağız” açıklamaları…) Bir kez KHK ile alakalı “Ben bu işi çözeceğim” diyen kim? Ana muhalefetin başındaki zat. Sen ne zamandan beri yargı oldun? Bu yargının konusu. Bununla alakalı adımı yargı atar. Sana ne oluyor? Kim sana bu yetkiyi verdi? Velev ki iktidar olsan -bu şekilde bir şansın var mı, yok mu o da ayrı- yargının yetkilerini elinden sen nasıl alıyorsun? Öyle bir şey var mı? Şu anda bunlar tamamen yargının kontrolü altında olan, yargının iradesinde olan bir konu. Adam öyle atıyor ki kimileri da buna inanıyor. Bunu kabullenmek kesinlikle mümkün değil. KHK ile alakalı konularda zaten zaman zaman yargıda bu gelişmeleri takip eden, kontrol eden bazı kararları da asla görüyoruz.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş yalnız değildir

– Bir kez ana muhalefetin Ali Erbaş hocamıza, Diyanet İşleri Başkanımıza bu denli hakaret etme ne hakkı ne yetkisi vardır. Bu densizliktir, terbiyesizliktir. Zaten CHP’nin cemaziyelevveli de hep bizim din adamlarımıza hakaretle geçmiştir. Şuanda de aynısını Diyanet İşleri Başkanımıza hakaretle yürütüyorlar. Ama şunu bilsinler ki Diyanet İşleri Başkanımız yalnız değildir. Diyanet İşleri Başkanımız CHP’nin bu kendini bilmez tiplerinin hiçbir zaman muhatabı da olmamıştır, olmayacaktır. Diyanet İşleri Başkanımızı bu noktada biz kesinlikle yalnız bırakmayız. O makam mühim bir makamdır. Dolayısıyla bu makama hakaret edenler, bu ülkede dinini, diyanetini bilenlere hakaret etmiş olurlar. Yeni ortaya çıkmış olan birisi daha var; o da bu şekilde sallayıp sallayıp duruyor. Dur bakalım; daha parti olduğun bile değil. Ana muhalefet, birlikte bir şeyler yapıyorlar.

Zincir marketler tüm ürünü topluyor…

– (Fahiş fiyat artışında tek sorun zincir marketler mi?) Bu konuda kısmen özellikle bu zincir marketlerin sınırsız uygulamaları var. Bu sınırsız uygulamalar karşısında biz de Ticaret Bakanlığı olarak bunların üstüne üstüne gideceğiz. Zincir marketlerin bu uygulamalarıyla mücadelede Ticaret Bakanlığımız lüzumlu olan her türlü önlemi alıyor, alacak ve bunlara da lüzumlu operasyonları yapacaktır. Ağırlıklı olarak iş orada toplanıyor. Tüm üreticiden tüketiciye olan yerde zincir marketlerin buradaki yoğun ürünleri toparlaması… Bu da 5 adet zincir market. Bunlar tüm o ürünü toparlıyor. Bu 5 adet zincir marketin topladığı ürünle piyasalar alt üst oluyor. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.