Erdoğan Tarım Kredi Kooperatifi market sayısı için talimatı verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarım Kredi Kooperatifi market sayısını 180’den süratle 500’e çıkarma talimatını verdiğini açıkladı.
Takip et
Erdoğan Tarım Kredi Kooperatifi market sayısı için talimatı verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada ekonomik gelişmelere ilişkin değerlendirmede übulundu.

2021 senesine dair öncü göstergelerin pozitif gidişe işaret etttiğini söyleyen Erdoğan “2021 senesini bir atılım senesi haline getirmek zorundayız. Dünyanın pek çok yerinde paniğe neden olan gıda imalatı ve dağıtımında hiç bir sıkıntımız bulunmuyor” şeklinde konuştu.

Tarım Kredi Kooperatifi sayısını 180’den süratle 500’e çıkarma talimatı verdiğini açıklayan Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Tarım Kredi marketleriyle, zincir marketlerin özellikle yüksek fiyatlarla vatandaşı sanki sömürdüğü bir noktada piyasayı
bizim balanse etmemiz gerekiyor. İlk etapta 500, daha sonra 1.000, daha sonra gerekirse bu sayıları artıracağız, devletin görevi bu. Enflasyonu düşürme, kur istikrarını sağlama, faizleri aşağıya çekme konusundaki kararlılığımızı attığımız her adımda gösteriyoruz.”

YATIRIMCILARA DAVET

“Bir süredir yavaşlamış olan uluslararası finans ve yatırım çevrelerinin ülkemize alakalı giderek artıyor; kendi yatırımcılarımızı da harekete geçmeye, imalata, ihracata ve istihdama katkıda bulunmaya davet ediyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.