Erdoğan: Tank Palet Fabrikası’nın tapusu Türkiye’ye aittir!

Tank Palet Fabrikası hakkında konuşan Erdoğan, “Altını çizerek tekrar ediyorum: Fabrikamızın mülkiyeti Hazine’nin, tahsisi Milli Savunma Bakanlığımızındır. Yani burası devletin malıdır, tapusu devlettedir öyle de kalacaktır” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan: Tank Palet Fabrikası’nın tapusu Türkiye’ye aittir!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sakarya Arifiye’deki tank paleti fabrikasını ziyaret ederek, buradaki camide cuma namazını kıldıktan sonra, fabrika çalışanlarına hitap etti. CHP’nin iftiralarına cevap veren Erdoğan, özetle şunları belirtti:

YALNIZCA FİNANSAL ORTAK

Imalat eskiden olduğu gibi Türk Silahlı Güçlerimizin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda askerlerimizin kontrolünde devam etmektedir.. Fabrikayla alakalı her türlü denetim yetkisi Milli Savunma Bakanlığımıza aittir. Şirketin yabancı ortağı yalnızca finansal ortaktır. Hani diyorlar ya ‘Katar, Katar, Katar’. Evet Katar buranın finansal ortağıdır, yüzde 49’uyla. Yüzde 51 Türk ortaklara aittir.

İSPAT ETMEZSEN NAMERTSİN
Her kim bu fabrikanın satıldığını, hele hele yabancılara satıldığını iddia ediyorsa bilin ki yalan belirtiyor. Yani Bay Kemal işi kuvveti akşam yalan, sabah yalan. İşte daha yeni. Ne diyor? Katar’ın çocuklarını, gençlerini tıp fakültesine biz sınavsız alıyormuşuz. Buna desek ki gel bunu ispat et. Eğer iddianı ispat edemezsen namertsin. Bunu ispat edeceksin. Sen bizim gençlerimize hakaret ediyorsun. Saygısızlık yapıyorsun.

MİLLET BUNLARI SANDIĞA GÖMECEK
Hele hele bu itham üstünden her kim ülkemize ve ordumuza iftira atıyorsa bilin ki devlet ve millet düşmanıdır. Nitekim bu fabrikayla alakalı yalan ve iftiraları pervasızca tekrarlayan CHP’nin başındaki bu zat, yargı tarafından tazminat cezasına da çarptırılmıştır. Milletimiz bu yalancıları 2023 seçimlerinde bir defa daha sandığa gömerek hak ettikleri yanıtı verecektir. Bizim seçim tarihimiz belli, Haziran 2023. Bu leblebi, çekirdek işi değil. Siyaset dürüstlük ister, siyasette dürüst olacaksın. Ama dürüstlük bunların semtine uğramamış.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.