adplus-dvertising

Erdoğan, Suriyelilerin gönüllü geri dönüşü için proje başlatıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib’de inşa edilen briket evlerin anahtar teslim törenine video mesajla katılıyor. Erdoğan, “Güvenli bölgelere 500 bin Suriyeli geri dönüş yapmıştır. Briket evler, bu adımlardan biriydi. 1 Milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak yeni bir projenin hazırlıkları içindeyiz. Azez, Cerablus, Tel Abyad başta olmak üzere 13 ayrı bölgede yerel meclislerde yürüteceğimiz proje bir hayli geniş kapsamlıdır.” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan, Suriyelilerin gönüllü geri dönüşü için proje başlatıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

İnşasında çalışan herkese teşekkür ediyorum. Kimse vatanını, evini sebepsiz yere terketmez. Kimse keyfi yere belirsiz bir geleceğe doğru yürümez.

Sınır kapılarımızı açmak ve gereken her türlü desteği vermek insanlık borcumuzdur.

Batılıların sergiledikleri ırkçı, bencil, riyakar tutumu yüzlerine vuruyoruz. Mazlumlara bakarken biz yalnızca insan görüyoruz.

Kimsenin inancına, konuştuğu dile, teninin rengine bakmıyoruz.

Yalnızca insan, mağdur görmek bunun için harekete geçmenizi gerektiriyor. Dünyanın pek çok yerinde yardım ve destek programları yürütüyoruz.

Erdoğan, Suriyelilerin gönüllü geri dönüşü için proje başlatıyor!

Geçtiğimiz haftalarda Afganistan’a içinde 5 bin ton insani yardım malzemeleri olan 10 ayrı iyilik treni gönderdik. Ukrayna’ya 100 TIR insani yardım malzemeleri gönderdik.

Şuanda artık bütün alanlarda dünyanın en çok yardım yapan ülkesi vaziyetindeyiz. Mazlumların canlarını, onurlarını kurtarmalarını temin etmek için kapılarımızı açmakla kalmadık, tekrardan evlerine dönebilmeleri için her türlü gayreti gösteriyoruz.

Güvenli bölgelere 500 bin Suriyeli geri dönüş yapmıştır. Briket evler, bu adımlardan biriydi. 1 Milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak yeni bir projenin hazırlıkları içindeyiz. Azez, Cerablus, Tel Abyad başta olmak üzere 13 ayrı bölgede yerel meclislerde yürüteceğimiz proje bir hayli geniş kapsamlıdır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.