Erdoğan: Sizleri En İyi Ben Anlarım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün 29 büyükşehir belediye başkanı ile bir araya geldi. Başkanlara seslenen Erdoğan konuşmasında, kendinin de belediye başkanlığı yaptığına değindi ve “Sizleri en iyi ben anlarım.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen toplantıda birçok konuya değinen Erdoğan, “Başkanlık ve Cumhurbaşkanlığı dönemlerimde de hizmet söz konusu olduğunda İzmir’den Mardin’e kadar hiçbir belediye başkanının partisine bakmadım.” dedi.

Tüm belediye başkanlarına aynı samimiyet ile yaklaştığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanlarının şehirdeki herkesin belediye başkanı olarak görev yapacağına inandığını söyledi.

Siyasi görüşlerin farklılığının ülke sorunları olduğunda önemli olmadığını belirten Erdoğan terör konularına da değinerek “Özellikle de terörle, terör örgütleriyle arasına mesafe koymayı başarmış belediye başkanlarımızla beraber olmaktan memnuniyet duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

“BİRLİKTE ÇALIŞABİLİRİZ”

Erdoğan konuşmasının devamında ise “Genel Başkanı olduğum AK Parti’nin bu çerçevede çeşitli hazırlıkları bulunuyor. 30 büyükşehrimiz başta olmak üzere, tüm belediye başkanlarımızın tespitleri doğrultusunda bu sorunların üstesinden gelebiliriz. Kanun gerektiğinde Meclis’te, düzenleme gerektiğinde Cumhurbaşkanlığı düzeyinde birlikte çalışabiliriz. Türkiye için, 81 ilimizin tamamında bu iş birliğini geliştirebiliriz. Ülkenin ve milletin menfaatleri söz konusu olduğunda toplumumuzun farklı kesimlerini aynı ortak paydada buluşturmak için samimi gayret gösterdik.”dedi.

İMAMOĞLU’NA GÖNDERME

Erdoğan, Ekrem İmamoğlu için ise “Bazı belediyelerimizde yaşanan hadiseleri üzüntüyle takip ediyoruz. Biz İBB’ye geldiğimizde 2-3 dönem öncesinden kalma personeller vardı. Kaldığı yeri hak eden insanlara dokunmadım. Ne personelle, ne araçlarla uğraştık. Vaktimizi ve imkanlarımızı şehrin sıkıntılarına ayırdık.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı