Erdoğan Sinyali Verdi, Dolar Aniden Düşüşe Geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sürpriz çıkışı doların ateşini düşürdü. Erdoğan, yaptığı çıkışta ABD Merkez Bankası'nın (FED) faiz indirimini gelecek ay yapabileceğini belirtti.

Son dönemlerde hareketli bir seyir izleyen ve 6 Haziran’dan beri sürekli yükseliş eğilimi gösteren dolar, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çıkışından sonra 15 gün içindeki en düşük rakamı gördü. İstanbul seçimleri için çalışmalarına tam gaz devam eden Erdoğan, dün ABD Merkez Bankası’nın faiz indirimini gelecek ay yapabileceği yönünde bir açıklama yaptı.


Ne olduysa Erdoğan’ın açıklamasından sonra oldu. Seçimlere artık saatler kala sürekli yükseliş eğilimi gösteren dolar, bu çıkıştan sonra bir anda aşağı yönde seyir izlemeye başladı. Bir ara 5.90’lara dayanan dolar, Erdoğan’ın faiz indirimi çıkışından sonra 5.73 seviyelerini gördü. Bir süre bu seviyede dengelenen dolar, yeniden yükselişe geçerek 5.79’lara yükseldi.

ERDOĞAN: KESİN ÇÖZÜM GETİRECEĞİZ

Türkiye Pazar günü tarihi bir seçime gidiyor. Bu seçimden çıkacak sonuç ve ABD ile yaşanan S-400 krizinin dövizdeki dalgalanmayı nasıl etkileyeceği merak konusu. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’deki faiz oranlarının yüksek olduğuna bir kez daha vurgu yaparak, önümüzdeki günlerde bu konuya kesin bir çözüm getireceklerini vurguladı.

ALTININ ONSU DOLARI GEÇTİ

Dolarda durum böyleyken euro güne 6.52 sevileriyle başladı. Altının onsu ise doları geçmiş durumda. 1400 doları geçen altının onsu, 2013’ten bu yana en yüksek seviyesinde. Petrol fiyatları ise 64 doların üzerinde dengelendi.


'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı