Erdoğan, Sedat Peker karşısında Binali Yıldırım’ı yalnız bırakmadı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti grubunda yaptığı konuşmada Sedat Peker’in oğluyla alakalı çeşitli suçlamalar yönelttiği Binali Yıldırım’a sahip çıktı. Erdoğan, konuşmasında “Binali Yıldırım’ın da oğlu üstünden hedef alınması esas niyeti gösteriyor. Ülkemize yönelik hiçbir saldırıya eyvallah etmedik, bu tezgahı da bozacağız” ifadelerini kullandı.
Takip et
Erdoğan, Sedat Peker karşısında Binali Yıldırım’ı yalnız bırakmadı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemlerde ülke gündemini meşgul eden iddiaları es geçmedi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in oğlu üstünden Binali Yıldırım‘ı hedef almasına tepki gösteren Erdoğan; “Binali Yıldırım’ın da oğlu üstünden hedef alınması esas niyeti gösteriyor. Ülkemize yönelik hiçbir saldırıya eyvallah etmedik, bu tezgahı da bozacağız” ifadelerini kullandı.

SOYLU’YA DA DESTEK VERDİ

Erdoğan öte yandan Peker’in iddialarının hedefinde olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da “Yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz.” sözleri ile desteğini gösterdi.

OĞLU, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Sedat Peker, eski Başbakan ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın Venezuela’ya yaptığı ziyaretle alakalı iddialarda bulunmuş; uyuşturucu ticaretine dair güzergahın kurulmasında Erkam Yıldırım’ın da rol aldığını iddia etmişti. İddialar ardından kameraların karşısına geçen Binali Yıldırım, hukuki yolların da açık olduğunu söyleyerek, “Hukuki yoldan da hakkımızı arayacağız” demişti. Bu gelişmelerin sonrasında dün Erkam Yıldırım, kendisine yönelik iddialarda bulunan organize suç örgütü lideri Sedat Peker ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.