Erdoğan, seçimde aday olmayacak mı, AK Parti’nin adayı Abdullah Gül mü olcak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görüştüğü ve erken seçim için anlaşıldığı iddiaları kimilerini güldürdü kimilerine da “acaba mı?” dedirtti. Abdülkadir Selvi ise Erdoğan ile Gül’ün en son ortalama 2 sene önce görüştüğünü yazdı.
Takip et
Erdoğan, seçimde aday olmayacak mı, AK Parti’nin adayı Abdullah Gül mü olcak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, “Birbirine zıt iki kanaldan Erdoğan ile Gül görüştü’, yok ‘Erdoğan yerine Abdullah Gül’ü önerebilir’ biçiminde yazılar yazılmaya başlandı. Gerçekle hiç alakası yok.” görüşünü savundu. Selvi, Erdoğan ve Gül’ün en son 21 Kasım 2019 görüştüklerini yazdı. Selvi yazısında şu detayları paylaştı:

Erdoğan ayrı bir cumhurbaşkanı mı çıkartacak?

– 2023 seçimlerinde Erdoğan münakaşasız bir biçimde AK Parti ve MHP’nin yarattığı Cumhur İttifakı’nın ortak adayı. E

– Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanlığı ile Cumhurbaşkanlığı’nı ayırıp, partinin başında kalması, ayrı bir cumhurbaşkanı adayı çıkarması gibi bir plan ne konuşulmuş, ne de ciddiye alınıp üstünde tartışılmış.

Yeni anayasada da başkanlık sistemi var

– Erdoğan partisinin başında olabilmek için Başkanlık sistemini getirdi. Siyasi yaşamının en büyük mücadelesini verdi. Bundan neden vazgeçsin?

– Üzülecekleri bir haber vereyim, yeni anayasada bu hüküm korunuyor.

Erdoğan, DEVA ile AK Parti’yi bölmeye çalışana mı yerini bırakacak?

– DEVA Partisi’ni Abdullah Gül’ün kurdurduğu biliniyor. Erdoğan, AK Parti’yi bölme hareketi olan DEVA Partisi’ni kurdurduğu için mi Gül’e yerini bırakacak?

En son Şehir Üniversitesi için görüşmüşler

– Dini bayramlarda karşılıklı tebrikleşmeleri sürüyor mu bilmiyorum ama cenazelerde karşılaşınca sarf edilen nezaket cümleleri dışında Erdoğan ile Gül, en son 21 Kasım 2019 tarihinde görüşmüşler.

– O da Gül’ün, Şehir Üniversitesi’yle alakalı olarak araması üstüne gerçekleşmiş. Benim gördüğüm Erdoğan’ın Abdullah Gül diyerek bir gündemi yok.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.