Erdoğan: Salgın döneminde EBA ile eğitime devam ettik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 2021-2022 Eğitim Öğretim Senesi Açılış Programı’na katılıyor.
Takip et
Erdoğan: Salgın döneminde EBA ile eğitime devam ettik!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar…

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 2021-2022 eğitim öğretim senesinin öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Kökleri çok daha eskiye dayanan okulumuz Türkiye’ye farklı alanlarda hizmet etmiş pek çok güzide adın yetişmesine vesile olmuştur. Lisemizin öğrencilerini kutluyor, emek veren bütün eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Burada çok mühim gördüğüm bir hususu vurgulamak istiyorum; Başarı tesadüften öte, azim ve fedakarlıklarla dolu uzun bir mücadelenin meyvesidir. Her biri ayrı değer olan öğretmenlerimizi emeği olmasa bu başarıların hiçbiri olmazdı. Öğretmenlerimizin hakkını kesinlikle ödeyemeyiz.

Necmettin Yılmaz ve Aybüke Yalçın gibi bölücü terör örgütü tarafından alçakça katledilen şehit öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum. Biz onlarla var olduk, onların emekleriyle yaşamı çok çok farklı bir biçimde yaşamaya başladık.

İnşallah yeni eğitim öğretim senesi Türkiye’nin gerçekleştirdiği büyük atılıma ivme kazandıracak, yeni ufuklar açacaktır. Öncesi yıl başlayan ve bütün dünyayı derinden sarsan koronavirüs salgını eğitimi de ne yazık ki olumsuz etkiledi. Salgını kontrol altına almak için hemen her ülke sert kısıtlamalara başvurdu. Öğretmenlerimizin, evlatlarımızın ve ailelerinin sağlığının tehlikeye atmamak için azami özen gösterdik. Daha çok EBA üstünden gerçekleştirdiğimiz uzaktan eğitimle bu dönemi geride bıraktık. Devletimizin bütün imkanlarını seferber ederek, salgının yoğun seyrettiği dönemde evlatlarımızın eğitimden kopmamalarını temin ettik.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.