Erdoğan, reform paketi ayrıntılarını Cuma günü açıklayacak!

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’nın sonrasında bu hafta da Ekonomi Reform Paketi’ni duyuracak. Özellikle iş dünyasını yakından ilgilendiren paket, cuma günü kamuoyuyla paylaşılacak.
Takip et
Erdoğan, reform paketi ayrıntılarını Cuma günü açıklayacak!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’ndan sonra gözler şuanda de ekonomi paketine çevrildi.

Kasım ayından bu yana ekonomi manasında atılan adımlar gözle görülür bir şekilde piyasalara olumlu manada yansırken, özellikle iş dünyası, açıklanacak Ekonomi Reform Paketi’ne kilitlenmiş vaziyette. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önceki konuşmasında, söz konusu paketi kamuoyuna açıklayarak ülkeyi istikrar ve güven temelinde büyütme kararlılığını bir defa daha ortaya koyacaklarını ifade etmişti.

PAKETTE NELER OLACAK?

Türkiye’nin merakla beklediği paketin merkezinde makroekonomik istikrar ve yapısal politikalar yer alacak. Enflasyon ve cari açıkla mücadele, finansal sektör ve kamu maliyesi konularına öncelik verilecek.

AÇIKLAMANIN GÜNÜ BELLİ OLDU

Ekonomi manasında son dönemlerde atılan adımlarla beraber gözler reform paketine çevrilmişken, kritik toplantının günü de belli oldu. Hürriyet’ten Erdinç Çelikhan’ın haberine göre Ekonomi Reform Paketi, cuma günü Haliç Kongre Merkezin’de açıklanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.