Erdoğan, racon kesen babalara seslendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kimin terör örgütleriyle, suç çeteleriyle, yeminli Türkiye düşmanlarıyla yürüdüğünü milletimiz görüyor. Bu sinsi operasyonları da akamete uğratacağız. Sözde babaların racon kestiği Türkiye geride kaldı.” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan, racon kesen babalara seslendi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’na katılarak konuşma yaptı. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar;

– Ramazan ayını ve Ramazan Bayramı’nı geride bırakıp şimdiden Kurban Bayramı’nın heyecanını duymaya başladık. 14 aydır devam eden salgın sürecinde milletimizin aşını ve işini korumak için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Salgın koşulları nedeniyle gönlümüzce Ramazan ve bayram geçirememiş olsakta hamdolsun sağlığımız ve umutlarımız dipdiri ayaktadır.

– Gelişmiş ülkelerin bile bocaladığı salgın dönemini en az hasarlı geçirdik. Salgın döneminde destek için ödenen miktar sene sonunda 104 milyar lirayı bulacak. Ortalama 645 bin emeklimizin maaşını 1500 liraya çıkardık. Bayram ikramiyelerini 1100 liraya yükselttik. 7 milyon haneye nakit yardımı gerçekleştirdik. esnaf ve sanatkarlara 4 milyar liralık hibe verdik. Destek ödemelerinin tutarı haziran sonu 181 milyar liraya ulaşacak. Salgından etkilenen tüccar, sanayici ve büyük firmalara yönelik nefes kredisi için de çalışmalara başlandı.Çiftçilerimiz için de kabine toplantımızın sonrasında, sezonu açılan hububat ve bakliyat alım fiyatlarını ilan ettik. Toprak Mahsulleri Ofisinin, sert ekmeklik buğday alım fiyatını ton başına bin 650 liradan 2 bin 250 liraya, arpa alım fiyatını bin 275 liradan bin 750 liraya yükselttik.

”661 milyar liralık kaynakla milletimizin her kesiminin yanınında olduğumuzu gösterdik”
– Salgının başladığı günden bu yana 661 milyar liralık kaynakla milletimizin her kesiminin yanınında olduğumuzu gösterdik. Finans piyasalarında zaman zaman görülen ekonomik gerçeklerimizle ilgisi olmayan kırılganlıkların engellenmesi için ilave önlemler alıyoruz. AK Parti olarak en büyük başarımız hükümetlerimiz döneminde vatandaşlarımızın çalışacak iş ve geleceklerine güven bakabilecek bir ortam olmuştur. Kimin terör örgütleriyle, suç çeteleriyle, yeminli Türkiye düşmanlarıyla yürüdüğünü milletimiz görüyor. Biz birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktığımız müddetçe, hiçbir senaryo ülkemizi hedeflerine ulaşmaktan alıkoyamaz, milletimizle aramızdaki uhuvveti bozamaz.

Siyasi partilere teşekkür
– Vesayete selam duran, darbelerin, darbe girişimlerinin aparatı olan, vicdanını ve aklını kiraya veren bir yargı, dışa bağımlıdır. Biz işte buna son verdik. Dün parlamentomuzda memnuniyet verici bir seçim yapıldı. HSK milletvekillerimizin iradesiyle tecelli etmiş oldu. Bu vesileyle HSK adaylarının tespit edilmesinde uzlaşmayı öne çıkaran parti ve milletvekillerine teşekkür ediyorum.

Yeni anayasa mesajı
Bu uzlaşma tablosu yeni anayasa çalışmaları için de ümit vericidir. İnşallah, yeni Anayasa da milletin vicdanından, milletin kanaatinden çıkacak; yarınlarımıza, gelecek nesillere bırakacağımız en kıymetli miras olacaktır. Reform çalışmalarımızın yeni bir halkasını yaratan dördüncü yargı paketi yakında Meclisimize sunulacak. (Dördüncü yargı paketi) Bu paketle idari yargıda vatandaşın işini kolaylaştıran, ceza yargılamasında güvenceleri artıran çok mühim yenilikler getiriliyor. Hemen sonrasında beşinci yargı paketi için kolları sıvıyoruz.

”Teröristlerin başını ezmekte tereddüt etmedik”
– Emniyet konusunda tarihi başarılara imza attık. Ajanların, yerli işbirlikçilerin ve suç çetelerinin cirit attığı Türkiye’yi güvenli bir ülke haline getirdik. Terörü gündemden çıkarmak için bütün yolları denedik. İstismar alanlarını ortadan kaldırdık. Adalet reformları ve idari düzenlemelerle vatandaşların haklardan eşit yararlanacağı zemini yarattık. PKK terör örgütünün hasbi ve harbi yaklaşımımızı kendi emelleri için kullandığımızı gördüğümüzde teröristlerin başını ezmekte tereddüt etmedik.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.