Erdoğan önderliğinde yapılan Yüksek İstişare Kurulu toplantısı bitti!

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde gerçekleştirilen Yüksek İstişare Kurulu toplantısı son buldu. Toplantı ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.
Takip et
Erdoğan önderliğinde yapılan Yüksek İstişare Kurulu toplantısı bitti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıda, Türkiye’nin Paris İklim Anlaşmasını Meclis’te onaylayarak sürece dahil olmasının sonrasında meydana gelecek gelişmeler ele alındı.

Kurul mensupları toplantıda, Türkiye’nin, Avrupa Birliği’nin 2050 hedeflerini içeren “Avrupa Yeşil Mutabakatı”na uyum çerçevesinde ilan ettiği “Yeşil Mutabakat Eylem Planı”nı müzakere etti, Birleşmiş Milletler 26. İklim Değişikliği Konferansı (COP-26) Ulusal Beyanı çerçevesinde 2053 senesi itibarıyla gerçekleştirilmesi öngörülen net sıfır emisyon hedefine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İklim değişikliğiyle mücadelenin yaşamın her alanına etki eden köklü bir anlayış değişikliğini de gerektirdiği üstünde duran Kurul mensupları, iklim değişikliğine yönelik politika, hedef ve düzenlemelerin yer aldığı ve hazırlıkları süren İklim Yayasına ilişkin görüşlerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantıda, iklim değişikliği konusunda Türkiye’nin uluslararası toplumla iş birliği halinde sürecin içinde yer almayı sürdüreceğini söyleyerek, Türkiye’nin bu süreci kendi kalkınma hedefleri ile insanlığın hassasiyetleri arasında orta yolu bulacak bir anlayışla yürüteceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da bir sunum gerçekleştirdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.