Erdoğan, muhalefetin erken seçim çağrısına cevap verdi!

Kanal İstanbul’la alakalı muhalefete cevap veren Erdoğan “Ana muhalefet, yavru muhalefet bize Kanal İstanbul’u yaptırmayacaklarmış. Sakın ha Kanal İstanbul için gelmeyin diyorlar, bunu büyükelçilere de söylüyorlar. Siz ne kadar zavallısınız ya” şeklinde konuştu. Erdoğan erken seçim çağrılarına da cevap verdi.
Takip et
Erdoğan, muhalefetin erken seçim çağrısına cevap verdi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale’de toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan, “Ana muhalefet, yavru muhalefet bize Kanal İstanbul’u yaptırmayacaklarmış. Sakın ha Kanal İstanbul için gelmeyin diyorlar, bunu büyükelçiler de söylüyorlar. Siz ne kadar zavallısınız ya” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “İkide bir erken seçim. Sizden bir şey olmaz. Siz yalnızca şurada ne zamandan beri erken seçim diyorsunuz. Yetişemediğiniz üzüme koruk diyorsunuz. Ona devam edin. Biz olgunlaşmış üzümü yemeye devam ediyoruz” diyerek konuştu.

Erdoğan’ın açıklamaları:

Biga’ya ilk geldiğimde karşımda 10 kişi vardı. Hamdolsun, burada bir mali müşavir Rıdvan kardeşimle beraberdik ve sayı 10 kişi. Ama şuanda on binler var. Nereden nereye.

Bölgemizin ve ülkemizin bu güzel beldesini, kentini hak ettiği hizmetlere kavuşturmak için devletimizin bütün imkanlarını kullanıyoruz. Bugün burada il genelinde tamamladığımız eser ve hizmetlerin resmi açılışlarını yaparak inşallah Çanakkale’nin aydınlık geleceğine yeni bir kapı aralıyoruz.

Üstümüze gelen hayasız akınlar hala durmadı, durmayacak da. Biraz sonra gideceğimiz Troya’nın sembolü olduğu binlerce senelik mücadele hala bitmemiştir. 700 senelik varlığımızı kabullenemeyenlerin bizi kazıyıp atma emelleri hala sona ermemiştir. Mehmetçik ifadesine adını veren Bigalı Mehmet Çavuşun Seddülbahir’i işgale gelen düşman karşısında gösterdiği kahramanlığı unutmadık.

Ülkemizi eğitimde, sağlıkta, adalette, güvenlikte, tarımda, enerjide, her alanda güçlendirmenin mücadelesini verirken, bu şanlı tarihimizden, şanlı kahramanlarımızdan güç alıyoruz.

KANAL İSTANBUL TEPKİSİ

Milletimizin değerlerine savaş açan vesayetçilerle, milli iradeyi hiçe sayan darbecilerle, terör örgütlerini kullanarak sınırlarımıza dayanan kuvvetlerle, ve içimizdeki gafillerde mücadelemizi hep bu anlayışla yürüttük. Ana muhalefet, yavru muhalefet bize Kanal İstanbul’u yaptırmayacaklarmış. Sakın ha Kanal İstanbul için gelmeyin diyorlar, bunu büyükelçilere de söylüyorlar. Siz ne kadar zavallısınız ya. Sizin zaten bu ülkede dikili bir ağacınız yok. Bunlar devlet yönetmekten de bihaber. Devlet yönetiminde devamlılık esastır. Dün CHP vardı, arkasından başkaları geldi. Onların bırakıp gittiği yerden, onlar devam etti. Biz geldik, onlar gibi mi yaptık? Devraldığımız yerden ülkemizi süratle kalkındırmanın gayreti içine girdik. 2001’den itibaren aldığımız Türkiye’yi bakın, 19 yılda nerelere getirdik.

Bay Kemal, senin bu işlere cüretin yetmez. Senden bir şey de olmaz. Senin hizmet diyerek bir derdin yok ama bizim bu millete aşkımız, hizmet anlayışımızı körüklüyor. Şu anda öyle zamanlar oldu ki, hava dalgalı. Karşıdan karşıya geçmek mümkün değil. Şuanda, 6 dakikada bu köprüden (Çanakkale Köprüsü) karşıdan karşıya geçeceğiz. Modern olmak budur, medeni olmak budur. Lafla olmuyor bu. Utanmadan sıkılmadan sonra bu köprüyü de kullanırlar. Velhasıl kullansınlar, biz zaten bize hakaret edene de etmeyene de bu hizmetleri veriyoruz. Türkiye’nin yeni yatırımlarla, projelerle, eser ve hizmetlerle büyümesini yabancıların istememesini elbette anlarız. Bu ülkenin ekmeğini yiyenlerin, havasını soluyanların, bütün olanaklarından istifade edenlerin bu şekilde davranmasını kabullenemeyiz. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün son tabliyesinin yerleştirme törenine katıldık, vidaları sıktık. İnşallah bunların da vidalarını sıkacağız. Sizinle birlikte sıkacağız. 2023’te sıkacağız, Cumhur İttifakı olarak. Tüm kapıları çalmaya hazır mıyız? İnşallah 2023’ün Haziranına hazır olacağız.

“İKİDE BİR ERKEN SEÇİM…”

İkide bir erken seçim. Sizden bir şey olmaz. Siz yalnızca şurada ne zamandan beri erken seçim diyorsunuz. Yetişemediğiniz üzüme koruk diyorsunuz. Ona devam edin. Biz olgunlaşmış üzümü yemeye devam ediyoruz. Biz iş yapıyoruz iş. Bizim icraatlarımızın ulaştığı yere bunların hayalleri bile ulaşamaz. Açık söylüyorum bu zihniyet doğrudan ülkesinin ve milletinin düşmanıdır.

Bu CHP, İP, HDP terör örgütü PKK’nın yandaşlarıdır. Biz Cumhur İttifakı olarak MHP ile yolumuza devam ediyoruz. Bu vatanı, milleti sevenlerle birlikteyiz. Yolumuza devam edeceğiz.

Bu mankurtlar ve onların iplerini elinde tutanlar Türkiye’nin inşasına engel olamayacaklar. Akdeniz ve Ege’deki çıkarlarımızı koruyacağız, Kanal İstanbul’u inşa edeceğiz, tuzakları birer birer bozup dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına da gireceğiz. Varsın Türkiye düşmanları hasetlerinden çatlasın. Varsın sözde Atatürkçü, milliyetçi mankurtlar çirkeflik çukurunda debelenip dursun.

AKŞENER’E TEPKİ

Şehitlerine, şehit yakınlarına küfretmeyi olgunlukla karşılayanlardan milletimiz hesabını sandıkla sormakta kalmayıp onları sokağa da çıkmayacak hale getirecektir. Dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke Meclis’e gönderildi. Siyaset, ülkenin ve milletin çıkarlarının önünü tehditle, küfürle, yabancılara şikayetle kesmek değil. Ülkenin ve milletin hayrına proje üretmektir. Şehit yakınına ağıza alınmayacak küfürlerle hakaret edenlerin, terör örgütünün takdirine mahzar olanlar karşısında sesi çıkmıyorsa ortada daha vahim problem var demektir. Kaldı ki bu bir bacı olursa. Düşünün, sen bir parti lideri olarak bayansın, Meclis’te o nasıl bir küfürdür. Ahlak yoksunu. Nasıl sen bu şekilde bir küfrü yaparsın ya. Bir bayan olarak sen bunu nasıl söylersin.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.