Erdoğan: Mazlum Kobani Denilen Adam Bağdadi’den Farksızdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Mazlum Kobani denilen adamın Bağdadi’den hiçbir farkı yoktur” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, PKK/YPG’li terörist Mazlum Kobani için, “Bağdadi’den hiçbir farkı yoktur” ifadesini kullandı.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın daveti üzerine Budapeşte’ye giden Erdoğan, burada ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bağdadi ne kadar önemli bir teröristse Mazlum Kobani de o kadar önemli bir teröristtir. Yüzlerce insanın kanına giren bir örgütün başındadır” açıklamasını yaptı.

13 Kasım’da ABD’ye yapacağı ziyaret hakkındaki soruları da cevaplayan Erdoğan, görüşmede S-400, Patriot ve F-35 konularının konuşulacağını, şartların uygun olması halinde ABD’den Patriot savunma sisteminin satın alınabileceğini söyledi.

“PATRİOT ALABİLİRİZ”

Erdoğan, “Bize Patriotlar verilmediği için, biz kendimize S-400’ü aldık. Biz S-400’ü aldık, bu iş bitti ama ABD bize Patriot verecekse, şartlar uygun olması halinde alabiliriz” diye konuştu.

BAĞDADİ’NİN AİLESİ YAKALANDI

ABD’nin operasyonunda öldürülen IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi’nin ablası ve eşinin yakalandığının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “En son 13 tane en yakın çevresini da yakaladık, onlar da şu anda elimizde” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı