Erdoğan makam aracını durdurup dondurmacıya gitti!

Erdoğan makam aracıyla Beylerbeyi’nden geçerken bir dondurmacının önünde aracı durdurarak içeriye girdi. Cumhurbaşkanı burada vatandaş ve esnaf ile sohbet ederek dondurma yedi.
Takip et
Erdoğan makam aracını durdurup dondurmacıya gitti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi görüşmelerde bulunduğu Çengelköy’deki Vahdettin Köşkü’nden Kısıklı’daki konutuna geçti.

Erdoğan, yol güzergahında bulunan Yalıboyu Caddesi’ndeki bir dondurmacıda makam aracını durdurarak, dükkandaki esnafla ve vatandaşlarla sohbet etti ve dondurma yedi.

“UKRAYNA İLE BİLİYORSUNUZ, ARAMIZ İYİ”

Dondurmacıdakilerle sohbet esnasında Ukraynalı olduğu öğrenilen bir kişi “Ben çok güzel Türkçe konuşurum Başkan Bey” şeklinde konuştu. Erdoğan da “Sen bizim kızı nasıl kandırdın?” diyerek sordu. Ukraynalı kişi, “O beni kandırdı. Misafirlerimiz Ukrayna’dan” diyerek cevap verdi. Erdoğan da bunun üstüne “Ne zaman geldiler? Ukrayna ile biliyorsunuz, aramız iyi” diyerek konuştu.

“ÇOK BEĞENDİLER. ÇOK NAZİKTİLER”

“Cumhurbaşkanımız bizi çok mutlu etti” diyen dondurmacı Yasin Vardar, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Uzun zamandır buradan geçiyor. Ne zamandır bizi ziyaret edecek diyerek bekliyorduk. Bu kadar işin gücün arasında bizi kırmadı. Şeref verdi. Bizde ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Dondurma yedi. Dondurmalarımızdan ikram ettik. Çok beğendiler. Çok naziktiler. Kız çocuklarımıza hediyeler bıraktılar. Çok teşekkür ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız burada bizi şereflendirdiler. Bekleyen tüm vatandaşlarımıza dondurma ikram ettiler. Vatandaşlarımız da alaka gösterdi. Yurt dışından gelen vatandaşlarımız Almanya’dan, Fransa’dan gelenler büyük alaka gösterdiler”

Erdoğan’ın dondurma ikram ettiği vatandaşlardan Ece Kutsev de “Çok mutlu olduk onu gördüğümüze, geldi normal bir vatandaş gibi, içeri girdi. Hepimize dondurma ısmarladı, caddeden geçenlere, içeridekilere. Gayet iyiydi onu gördüğümüze çok mutlu olduk” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.