Erdoğan, Lütfü Türkkan tarafından hakarete uğrayan şehit ailesi ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın küfür ettiği şehit ailesinden Ahmet Gümren’le yaptığı telefon görüşmesinde, “Bizim şehitlerimize, şehitlerimizin bacılarına bunlar en ufak bir hakarette bulunamazlar, bunların alnını karışlarız. Gereken de ne ise bunlara zaten sonuna kadar yapacağız. Bundan geri adım atmamız mümkün değil. Bu adamın bu parlamentonun içerisinde yeri olamaz” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan, Lütfü Türkkan tarafından hakarete uğrayan şehit ailesi ile görüştü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın 1997’de Bingöl Gözer Köyü yaylasında şehit edilen İsa Gümren’in ağabeyi Tahir Gümren’e küfür etmesi olayının sonrasında, şehidin Adana Kozan’da yaşayan öbür kardeşi Ahmet Gümren’i ziyaret etti. Çelik, ziyareti esnasında Ahmet Gümren’i, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüştürdü.

’BUNLARA NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, “Ahmet Bey öncelikle ben bu namus fukarası adama her yerde gerekeni söyledim. Bugün Boşnak dernekleriyle bir toplantım vardı. Orada da gene tüm o derneklerin başkanlarına söyledim. Tabi arkadaşlarım da gerekenleri söylüyorlar. Fakat çarşamba günü benim grup toplantım var. Orada zaten tepeden tırnağa bunlara ne gerekiyorsa yapacağız. Bizim şehitlerimize, şehitlerimizin bacılarına bunlar en ufak bir hakarette bulunamazlar, bunların alnını karışlarız. Gereken de ne ise bunlara zaten sonuna kadar yapacağız. Bundan geri adım atmamız mümkün değil. Bu adamın bu parlamentonun içerisinde yeri olamaz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Biz gereken neyse onu yapacağız. Ama esas mühim olan, bu adamın bu parlamentoda yerinin olmayışı. İkincisi bunun genel başkanının da her şeyden önce kendi üstüne düşen görevi yapması” diyerek konuştu.

’BUNUN MİLLETVEKİLLİĞİ DÜŞSÜN İSTİYORUZ’

Ahmet Gümren de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Tek dileğimiz de budur Sayın Reisim. Allah razı olsun. Size güveniyoruz. Sırtımızsınız. İnşallah gereği yapılır. Bizim milletvekillerimiz de inşallah bir önerge verirler. Bunun milletvekilliği düşsün istiyoruz. Tek dileğimiz budur. Öyle bir çatı altında bulunmasını istemiyoruz” ifadeleriyle yanıt verdi.

’YALNIZCA BİR KİŞİYE DEĞİL, BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZE YAPILMIŞ BİR SALDIRIDIR’

Ömer Çelik, şehit İsa Gümren’e Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı temennisinde bulundu. Şehidin ailesine yapılan bu çirkin saldırının milletin hepsine yapıldığını söyleyen Ömer Çelik, şunları belirtti:

“Dolayısıyla bu yalnızca bir kişiye, bir aileye değil, bütün milletimize, bütün şehitlerimize ve onların aziz hatıralarına yapılmış bir saldırıdır. O nedenle herkes gördü ki milletimizin her ferdi, her kesimden insanımız bunu şiddetle lanetledi, kınadı. Bu, affedilmeyecek bir çirkinlik olarak birilerinin sabıkasına yazıldı. Tabi bu tip vaziyetlerde gönül arzu ediyor ki en azından bu şekilde bir hata yapıldığı zaman gerçek bir pişmanlıkla bir özür dilensin ama maalesef o özür bile doğru düzgün dilenmiyor. Orada bile bir üste çıkma gayreti, bir pişkinlik söz konusu oluyor. Bu tabi çok üzücü bir şey, herkesin kendi alnına yapıştırdığı bir etiketi seçmesiyle alakalı bir şey. Biz her zaman söylediğimiz gibi, aziz şehitlerimizin hatırasını devletimizin ve milletimizin yaşamında kesinlikle unutmayacağız. Bunu her zaman çok aziz bir hatıra olarak taşıyacağız ve ifade edeceğiz. Şehidimizin ailesine yapılan o çirkin saldırı da milletimizin hepsi tarafından lanetlendi ve mahkum edildi. Bir kere daha bütün şehitlerimize rahmet diliyoruz. Buradaki ailemizin şahsında bütün şehit ailelerimizin yanında olduğumuzu bir kere daha ifade ediyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.