adplus-dvertising

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun kaçacak iddiasına gönderme yaptı!

Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndaki Adnan Menderes Kongre Merkezi’nde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kendisi hakkındaki “Kaçacaklar” iddialarına cevap verdi. Erdoğan, “Sen ne zaman şu şekilde bir dürüst konuşacaksın ya? Ne zaman şu yalanı bir kenara koyacaksın ya? Yatsı namazları geldi geçti. Yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor ama geçti. Ama bu adamda bu şekilde bir şey yok. Çünkü yatsıyla da ilgisi olmadığı için süreç bu şekilde gidiyor.” diyerek konuştu.
Takip et
Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun kaçacak iddiasına gönderme yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir kaç gün önce saat 22’yi işaret ederek paylaştığı bir videosunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yakın çevresini hedef alarak “kaçacakları” iddiasında bulundu. Kılıçdaroğlu’na sert cevap veren Erdoğan, 1 milyon liralık tazminat davası açacağını duyurdu.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun kaçacak iddiasına gönderme yaptı!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’NA CEVAP

Demokrasi ve Özgürlükler Adası’ndaki Adnan Menderes Kongre Merkezi’nde 27 Mayıs darbesinin 62. senesi vesilesiyle gerçekleştirilen “Yassıada Mahkemesi Yargılanıyor” temalı anma programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun kendisi hakkındaki iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu.

“YATSI NAMAZLARI GELDİ GEÇTİ”

Menderes ve arkadaşlarının, CHP’ye yakın basın yayın organları tarafından yalan olduğu bilinen haberlerle yıpratılmaya çalışıldığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “O günkü gazete haberlerine şu şekilde bir göz gezdirmek bile bu sınır tanımaz iftira furyasının ulaştığı vahim boyutları görmek için yeterlidir. Aynen şuandaki CHP gibi. Yaptığı ne? Yalnızca iftira. Sen ne zaman şu şekilde bir dürüst konuşacaksın ya? Ne zaman şu yalanı bir kenara koyacaksın ya? Yatsı namazları geldi geçti. Yalancının mumu yatsıya kadar yanıyor ama geçti. Ama bu adamda bu şekilde bir şey yok. Çünkü yatsıyla da ilgisi olmadığı için süreç bu şekilde gidiyor. Merhum Menderes’in Kars ve Ardahan’ı Ruslara satmak istediğinden Cumhurbaşkanı Bayar’ın banka hesabında 103 milyon lira bulunduğuna, Fatin Rüştü Zorlu’nun Avrupa’da bindiği otomobilin altınla kaplandığından, yüzlerce öğrencinin cesetlerinin kıyma makinesinden geçirildiğine, Hasan Polatkan’ın zimmetinde 4 milyon lira çıktığından Menderes ve Bayar’ın, az önce o belgeyi gösterdim, 12 uçak dolusu altın ve parayı kaçırdıklarına kadar yüzlerce deli saçması iftira darbeciler tarafından hazırlanıp CHP yönetimi tarafından dillendirilmiş, yayılmıştır. Bunun yanında dönemin CHP Genel Başkanı, ordumuz başta olmak üzere kamu görevlileri üstünden baskı kurarak, devleti işlemez, hizmet üretemez hale getirmeye çalışmıştır.” şeklinde konuştu

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun kaçacak iddiasına gönderme yaptı!

“CHP GENEL MERKEZİ İFTİRANIN MERKEZİ KONUMUNDA”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin iradesi ve tercihlerine yönelik düşmanlığın işareti olan bu siyaset tarzının aradan geçen 62 seneye karşın halen sürdürüldüğünü vurgulayarak, “CHP Genel Merkezi, tıpkı 27 Mayıs arifesinde olduğu gibi bugün de iftiranın, yalanın, kışkırtmanın merkezi konumundadır. Siyaset üretemeyenler, eser ve hizmet üretemeyenler bugün de fitne üretmenin, nifak üretmenin, yılan dilleriyle siyaseti zehirlemenin çabası içerisindeler. CHP, mevcut Genel Başkan’ın elinde siyasi ahlak yoksunlarının cirit attığı, FETÖ’den DHKP-C’sine kadar terör örgütlerinin melce bulduğu bir provokasyon üssüne dönüşmüştür.” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.