adplus-dvertising

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun adaylık mesajını yorumladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun önceki grup toplantısındaki “Ya bana katılın, ya önümden çekilin” sözlerini değerlendirdi. Erdoğan, “Bay Kemal, nihayet ağzındaki baklayı çıkardı. Ya bana katılın ya da yolumdan çekilin şeklinde konuştu. Faşist yüzünü açıkça ortaya koymuş oldu. Bu zatın bugüne kadar sergilediği demokrat tavrın yalan olduğu gün yüzüne çıktı” ifadelerini kullandı.
Takip et
Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun adaylık mesajını yorumladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir kaç gün önce partisinin grup toplantısında “Ya bana katılın, ya önümden çekilin” sözleriyle gündem oluşturdu. Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk yorum geldi.

“FAŞİST YÜZÜNÜ ORTAYA KOYDU”

Partisinin İstanbul İl Başkanlığı İftar Programı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun faşist yüzünü ortaya koyduğunu söyleyerek, “Bay Kemal, nihayet ağzındaki baklayı çıkardı. Ya bana katılın ya da yolumdan çekilin şeklinde konuştu. Faşist yüzünü açıkça ortaya koymuş oldu. Bu zatın bugüne kadar sergilediği demokrat tavrın yalan olduğu gün yüzüne çıktı” şeklinde konuştu.

“İKİNCİ MESAJI DA ÖNEMLİYDİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında ise şunları belirtti: “İkinci mesajı da önemliydi. Kavga etmek için geldiğini belirtti. İzahı olmayan zırvalar esas niyetini gizlemeye yetmiyor. Temsilcisi olduğu zihniyetin eskiden beri ömrü kavgayla geçmiştir. Milletimizin inancı kültürüyle kavgayla geçmiştir. Koalisyonlar döneminde ülkenin huzuruyla sosyal barışıyla kavga etmiştir. Biz her gün sınır ötesi operasyonların başarısı için çalışıyoruz. Biz her gün ülkemizi Rusya-Ukrayna savaşının etkilerinden uzak tutmak için çalışıyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.