Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Akşener’i Aradı

Suriye’nin kuzeyine düzenlenecek olan Barış Pınarı Harekatı başladı. Harekat emri veren Erdoğan, daha sonra siyasi parti liderlerini tek tek aradı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı’nın başlangıç emrini vermesinin ardından, siyasi parti liderlerini arayarak, harekat hakkında bilgi verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başlatılan Barış Pınarı Harekatı hakkında bilgilendirmede bulundu. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, ABD Büyükelçisi David M. Satterfield’ın da Dışişleri Bakanlığı’na çağrıldığı bildirildi.

SURİYE’NİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ KONUŞULACAK

Öte yandan, BM Güvenlik Konseyi Üyeleri de bilgilendirme için bakanlığa çağrıldı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılacak olan bilgilendirmede, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duyulduğu bildirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı duyulacağının altını çizmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı