Erdoğan: Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’da ne zaman vuracaklar diye bizi izliyordu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin 15 Temmuz’u itibarsızlaştırma girişimleriyle alakalı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havaalanı’ndan Bakırköy Belediye Başkanının evine gitmesine atıf yaparak “Orada da kahvesini yudumlarken, bir yandan da ne zaman vurulacak diyerek herhalde bizi izliyordu” tepkisini gösterdi.
Takip et
Erdoğan: Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’da ne zaman vuracaklar diye bizi izliyordu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kıbrıs Barış Harekâtının 47’nci sene dönümü münasebetiyle KKTC’yi ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

15 Temmuz darbe girişiminde CHP’li yöneticilerin Erdoğan’ın “uçan sarayla semalarda olduğu” iddiasıyla alakalı olarak Erdoğan, şu cevabı verdi:

“Bir yandan da ne zaman vurulacak diyerek herhalde bizi izliyordu”

“Bizim o gece geldiğimiz uçak, 14 kişilik bir uçaktı. Üstelik o gece F-16’lar bizim üstümüzden gidip geliyorlardı. Bunlar ise tankların arasından Bakırköy Belediye Başkanının evine gitti. Orada da kahvesini yudumlarken, bir yandan da ne zaman vurulacak diyerek herhalde bizi izliyordu. Derdi oydu. Ama kudret, kuvvet sahibi olan Allah’tır. Orada on binler bizi bekliyordu. On binlerle birlikte üstümüzden geçen F-16’lar da oldu, helikopterler de oldu. Bunları bir taraftan takip ettik. Bu işi yaşayanlardan bir tanesi de Ümit Paşaydı, o zaman Birinci Ordu Komutanıydı. Önce ona bir açıklama yaptırdık, sonrasında da biz basın açıklamamızı yaptık. Biz oradaydık ve noktayı koyacağım zamana kadar biz Atatürk Havaalanından ayrılmadık.

Erdoğan: Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’da ne zaman vuracaklar diye bizi izliyordu!

Rabbimize güvendik

Noktayı koyduk ve ertesi gün oradan o biçimde ayrıldık. Bunların yaşamından, bunların başından geçmiş bu şekilde bir şey yok, olmamış zaten. Bunların yalnızca yalan üstüne kurulu bir yaşamları var, bir düzenleri var. Akşam bir başka yalan, sabah bir başka yalan… Hele bunları konuşan zatın zaten siyasette bir dünyası yok. Biz tabi yaşamımızı siyasetin içinde bu tür olaylarla yaşayarak geçirdiğimiz için bu şekilde bir farklılığımız var. Onun için de yaşama bakışımız çok çok farklı. Biz o gece de her zaman olduğu gibi yalnızca Rabbimize güvendik.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.