Erdoğan: Kapıları açınca telefon üstüne telefon gelmeye başladı, bitti o iş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan STK'ları kabulünde konuşuyor. Erdoğan, Türkiye'nin sınır kapısı kararının ardından AB ülkelerinden telefon üstüne telefon aldığını açıkladı.
Takip et
Erdoğan: Kapıları açınca telefon üstüne telefon gelmeye başladı, bitti o iş
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, STK toplantısında konuşuyor. Erdoğan’ın konuşmasından başlıklar şöyle:

“İdlib’de tarihi bir mücadele sürerken bize verdiğiniz destek çok anlamlı. Kapıları açınca telefon telefon üstüne gelmeye başladı kapıları kapatmak için, bitti o iş artık kapılar açılmıştır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan telefon üstüne telefon aldığını söyleyerek “Kapıları açtıktan sonra batı ülkelerininden telefonlar gelemeye başladı. Biz kendilerini daha önce uyarmıştık” dedi.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

* Kapıları açınca şimdi telefon üstüne telefon gelmeye başladı. Kapatın kapıları diyorlar. Dedik o iş bitti. Bundan nasibinizi siz alacaksınız. Şimdi yine telefonlar var. Bu akşam Bulgaristan Başbakanı ile bir araya geleceğiz. Aynı zamanda Merkel ile bir görüşmemiz olacak.

* 15 temmuz’da başaramadıklarını Suriye üzerinden hayata geçirmeye çalışanları bir kez daha hayal kırıklığına uğratmakta kararlıyız. Ne dedik? Başaramayacaksınız. Bin yıldır yürüdüğümüz bu yoldan bizi geri döndüremeyeceksiniz.

SURİYE’DE SON DURUM

Suriye’deki son durumu paylaşan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

* Evet değerli arkadaşlar şu ana kadar 135 tank 22 zırhlı araç, 45 top, 44 çok namlulu roketatar. 5 hava savunma rampası, 12 tanksavar, 29 uçaksavar 1 İHA, 8 helikopter, 7 mühimmat rampası, 24 zırhlı araç, 9 muhimmat deposu, 2 uçak dün sabah, 2 füze rampası ve bu arada son rakam 2557 rejim askeri etkisiz ve imha edilmiş durumda.

* Bunlar bu bedeli ödeyecekler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.