adplus-dvertising

Erdoğan kabineyi topluyor! Gündemde açık cezaevi izinleri ve NATO var…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında açık cezaevlerinde kalan hükümlülerin izinlerinin uzatılması, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyelikleri ve fahiş fiyat artışlarının gündeme gelmesi bekleniyor.
Takip et
Erdoğan kabineyi topluyor! Gündemde açık cezaevi izinleri ve NATO var…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

NATO’YLA TEMASLAR

Beştepe’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde Rusya-Ukrayna savaşının yanı sıra İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliklerine karşı çıkan Türkiye’nin son zamanda hızlanan temasları gündeme gelecek. Erdoğan’ın toplantıda başta NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İsveç Başbakanı Magdalena Andersson ve öbür liderlerle yaptığı telefon görüşmelerine ilişkin bilgi vermesi bekleniyor.

Erdoğan kabineyi topluyor! Gündemde açık cezaevi izinleri ve NATO var…

AÇIK CEZAEVİ İZİNLERİ

Beştepe’deki toplantıda açık cezaevlerinde kalan 80 binin üstündeki hükümlünün Koronavirüs sebebiyle verilen ve 31 Mayıs’ta sona erecek olan ev izinleriyle alakalı nihai kararın da çıkması bekleniyor. Mahkûmların tekrar cezaevine dönmemesine dönük formüller AK Parti MYK’da da ele alınmıştı. Denetimli serbestlik kapsamında dışarıda olan ortalama 80 bin hükümlüden izin süresince hiçbir suça karışmayanlar için uygulamanın ya kalıcı hale getirilmesi ya da izin süresinin uzatılması gündeme gelecek. 15 Nisan 2020’de açık cezaevinde kalan hükümlüler, pandemi sebebiyle denetimli serbestlik kapsamında evlerine gönderilmişti. Uygulama 12 defa uzatılmıştı.

Alınan kararları Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Millete Sesleniş konuşması ile duyuracak.

YÜKSEK KİRALARA FREN

KABİNEDE Fahiş Fiyat artışları ve enflasyonla mücadele için atılacak yeni adımlar da değerlendirilecek. Yüksek kira artışlarını dizginlemek için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı’nın üstünde çalıştığı düzenlemenin de masada olması bekleniyor. Bu çerçevede bazı ülkelerin yaşama geçirdiği tavan fiyat uygulaması, fiyatların makul seviyede tutulması ve vatandaşların uygun koşullarda konut almasına imkân temin etmek için belediyelerle yeni projelerin geliştirilmesi planlanıyor.

Erdoğan kabineyi topluyor! Gündemde açık cezaevi izinleri ve NATO var…
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.