Erdoğan kabineyi topluyor! Asgari ücret görüşülecek

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 22 Kasım Pazartesi günü Külliye’de bir araya gelecek. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği toplantıda ana gündem maddesi asgari ücret olacak.
Takip et
Erdoğan kabineyi topluyor! Asgari ücret görüşülecek
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Merkez Bankası’nın faiz düşürme kararı da Kabine Toplantısı’nda ele alınacak konular arasında yer alıyor.

Türkiye’de bütün vatandaşların gözü 22 Kasım Pazartesi günü yapılacak olan Kabine Toplantısı’na çevrildi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Külliye’de bir araya gelecek Kabine Toplantısı’nda yoğun gündem değerlendirilecek.

2 hafta sonra bir araya gelecek olan Kabine Toplantısı’nda, son zamanda güvenlik kuvvetleri ve MİT’in gerçekleştirdiği başarı operasyonlar, sahadaki son vaziyet ve gelen istihbarat raporları masadaki konular arasında bulunacak.

50+1 ZİRVESİ HAKKINDA BİLGİ VERİLECEK

Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde görüşen Başkan Erdoğan, 50+1 sistem münakaşaları üstünden gerçekleşen zirve hakkında Kabine mensuplarını bilgilendirecek.

ABD İLE KRİTİK TEMAS

Öte yandan geçtiğimiz hafta ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Karen Donfried’ın Türkiye’ye gerçekleştirdiği ziyaret de Kabine’nin mühim gündem maddeleri arasında yer alıyor. F-35 programından çıkartılan Türkiye’ye parasının iadesi konusunda iki ülkenin hemfikir olduğunu belirten Donfried’ın açıklamaları sonucunda Türkiye’de gerçekleştirdiği temaslar ele alınacak, iade sürecinin yol haritası görüşülecek.

FAİZ İNDİRİMİ VE ASGARİ ÜCRET DEĞERLENDİRİLECEK

Merkez Bankası Para Politikaları Kurulu tarafından alınan faiz indirimi kararı da değerlendirilecek. Öte Yandan, 2022 senesi için işveren ve işçi ile aralık ayının ilk haftasında asgari ücret pazarlığı için masaya oturacak olan hükümet, toplantı öncesi son defa Kabine’de konuyu değerlendirecek. Masada verginin kaldırılması gibi pek çok formülün olacağı da aktarıldı.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE VE YERLİ AŞIDAKİ SON VAZIYET MASADA

Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hala etkisini sürdüren koronavirüs salgınına yönelik son vaziyet da masada olacak. Bakan Koca, yerli aşı çalışmaları ve vakalardaki son vaziyete ilişkin bilgi verecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.