Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamalar yaptı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 saat süren Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrası açıklama yapıyor…
Takip et
Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamalar yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Türkiye’yi demokrasi ve ekonomi alanlarında dünyanın en ileri ülkeleri arasına katmak için çıktığımız yolda 18 senesi geride bıraktık. Bu süreçte her alanda yaşama geçirdiğimiz reformlarla hedeflerimize ulaşmamız için gereken altyapıyı adım adım kurduk. Sağlık, eğitim, adalet, enerji, ulaşım, spor, sosyal desteklere kadar hep bu mücadeleyi yürüttük.

Cumhuriyet tarihinde yapılanların hepsini 5’e, 10’a katlayan hizmetlerle ülkemizi bugünkü yere getirdik. Yapılanlar elbette mühimdir. Ama Türkiye’nin potansiyeli ve kuvveti çok daha fazlasına müsaittir. Son 7-8 senedir ülkemizin önünden eksilmeyen siyasi, sosyal, ekonomik tuzaklar, bize büyük ve kuvvetli Türkiye’nin önemini tekrar tekrar göstermiştir.

Türkiye’yi eskiden olduğu gibi tekrar kendi içine kapatarak enerjisini ve vaktini boşa harcayan bir ülke haline dönüştürmek olduğu açıktır. Bu oyunu hemen fark ettik. Dayatmalara eyvallah etmeyerek Türkiye’yi 2023 rotasında tutmakta kararlı davrandık. Terör örgütlerinden uluslararası kuruluşlara kadar bu senaryoda kullanılanları birer birer devre dışı bıraktık.

Türkiye’ye böyle diz çöktüremeyeceklerini görenlerin diplomasi ve ekonomi alanlarında yoğunlaştırdıkları kuşatma çabalarını reform gündemimize hız vererek boşa çıkardık. Zaten yürütmekte olduğumuz çalışmaları kapsamlı reform paketleriyle demokratik ve ekonomik zaferlere dönüştürecek programlar geliştirdik.

Gençlerimize büyük ve kuvvetli Türkiye’yi miras bırakmakta kararlıyız. Hukuk alanındaki reform gündemimizi içeren İnsan Hakları Eylem Planımızı daha önce açıklamıştık. Geçtiğimiz Cuma günü ekonomideki yeni reform programımızı kamuoyuyla paylaştık. Ekonomiyi yatırım, imalat, istihdam, ihracat temelinde büyütecek bir yol haritası yaratmak bu programın amacıdır.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.