Erdoğan, İstanbul seçimi için sahaya iniyor

23 Haziran’da tekrar edilecek olan İstanbul seçimleri öncesi sessizliğini koruyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Sultangazi’de bir miting düzenleyecek.

31 Mart’ta yapılan ancak AK Parti’nin itirazı sonrası tekrarlanmasına karar verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sahaya iniyor.

SESSİZLİĞİNİ KORUYORDU

AK Partili Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun sosyal medya hesabından Erdoğan’ın bugün ilçelerinde bir miting düzenleyeceğini duyurdu. 31 Mart seçimleri öncesi İstanbul’da onlarca miting düzenleyen Erdoğan, 23 Haziran seçimleri öncesi sessizliğini koruyordu. Geçtiğimiz ay yapılan açıklamada Erdoğan’ın seçimler öncesi İstanbul’un 39 ilçesinde miting düzenleyeceği belirtilmiş ancak bu karar bir süre sonra rafa kaldırılmıştı.

SEÇİM KAZANILIRSA BALKON KONUŞMASI YAPACAK

İstanbul seçimlerine büyük önem verdiği bilinen Erdoğan’ın 23 Haziran seçimlerine kadar İstanbul’un farklı bölgelerinde yeni buluşmalar da yapması bekleniyor. Seçim sonuçlarını da İstanbul’daki evinde takip etmesi beklenen Erdoğan’ın, seçimin kazanılması durumunda Ankara’daki AK Parti Genel Merkezi’ne giderek bir balkon konuşması yapacağı öğrenildi. Erdoğan’ın Sultangazi’de yapacağı halk buluşmasına Ak Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım’ın katılıp katılmayacağı ise bilinmiyor. Yıldırım’ın da İstanbul’un farklı bir bölgesinde seçmenle bir araya gelerek oy isteyeceği belirtiliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise henüz sahaya inmedi ve o da sessizliğini koruyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı