Erdoğan: “İşledikleri suçun hesabını elbette soracağız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyada Albayrak ailesine yönelik yapılan çirkin saldırı hakkında, "Bu alçakların peşini bırakmayacağız. İşledikleri suçun hesabını soracağız." dedi. Erdoğan ayrıca, sosyal medyanın düzene sokulmasının şart olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin ekonomik gidişatına ilişkin, “Haziran hakkında ilk veriler ümit verici. Temmuzla beraber çok daha büyük bir sıçrama içine gireceğimizden şüphe duymuyoruz.” şeklinde konuştu.


Erdoğan, “Avrupa başta olmak üzere bütün dünyada kayıp olarak görülen 2020’yi inşallah bir defa daha herkesi şaşırtan bir büyüme oranıyla kapatacağız.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgın döneminde kendi vatandaşlarının yardım çığlıklarına kulak tıkayanların, Türkiye’nin duruşunu sorgulama hakkı yoktur.” diyerek konuştu.

“AĞUSTOS AYININ SONUNDAN İTİBAREN KONGRELERİMİZE KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

“Aslında ülkemizde AK Parti’ye ve yaptığı hizmetlere gerçek anlamda karşı kimse yoktur. En azılı muhaliflerimiz bile dile getirmeseler de kendi içlerinde AK Parti’nin başarılarını takdir ediyor.” diyen Erdoğan, “Nasipse, ağustos ayının sonundan itibaren kongrelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.

Erdoğan, ekim sonunda ilçe kongrelerini, sonrasındaki dört ayda il kongrelerini bitirerek 7. Olağan Büyük Kongre tarihini açıklayacaklarını bildirdi.

“BU ALÇAKLARIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yeni doğan çocuğu hakkında sosyal medyadan yapılan paylaşımlara ilişkin, “Bir bebek üstünden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız.” şeklinde konuştu.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Toplantımızın hemen sonrasında Astana Süreci hakkında olarak, Türkiye-İran-Rusya ile bir araya geliyoruz. Bu görüşmemizi de aynı biçimde özellikle İdlib’de, Suriye’de ve bölgedeki gelişmeleri ele alacağımız görüşmeyi yapacağız. O sebeple sizlerle bir arada olamadık. 3’lü toplantıyı yapmak zorundayız.

Türkiye salgın dönemini başarıyla geçiren bir ülke olarak takdirle izleniyor.

Avrupa başta olmak üzere kimi ülkelerin Türkiye’ye yönelik izlediği kısıtlama politikaları siyasidir. Bunların da üstesinden geleceğiz. Normalleşme takvimi ile beraber bütün ticari faaliyetler kademeli olarak başladı. İçeride ve dışarıda kötümserlik havası estirseler de hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyoruz.

Haziran ayı hakkında ilk veriler, bu doğrultuda ümit verici gelişmelere işaret ediyor. Temmuz ile beraber çok daha büyük bir sıçrama içine gireceğimizden şüphe duymuyoruz.

Salgında ara verilen bütün ticari faaliyetler başladı. Birileri kötümserlik havası estirse de ülkemize güveniyoruz. 2020’yi inşallah herkesi şaşırtan bir büyüme oranıyla kapatacağız. 

Irak’ta terör örgütünün üs olarak kullandığı yerleri birer birer temizliyoruz.

Ülkemizin güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonları salgın döneminde de aralıksız sürdürdük. Libya’nın meşru hükümetinin, ülkenin birliği, bütünlüğü için yönettiği mücadeleyi destekliyoruz. Kimi devletlerin darbecilere kol kanat germesini ibretle takip ediyoruz.

Türkiye Libya halkını darbecilerin insafına bırakmayacak, uluslararası meşruiyet çerçevesinde hareket etmeyi sürdürecektir. Kimilerinin hâlâ sömürgeci reflekslerinden kurtulmaması kendi ayıplarıdır. 

Seçimlerde aldığımız oyun potansiyelimizin yalnızca bir bölümünü yarattığını kesinlikle unutmuyoruz.

AK Parti’nin kaderi Türkiye’nin kaderiyle bütünleşmiştir. AK Parti umudun isimi olmuştur. Halktan kopuk bir il başkanı kesinlikle AK Parti’ye yakışmaz. Sosyal medya mühim fakat yüz yüze iletişimin yerini tutamaz.

Seçimler siyasi partilerin karne günleridir. Önümüzde 2023’e kadar çalışabileceğimiz geniş bir kitle var.

Her an ve her yerde insanlarının gönül kapılarını açma gayreti içinde olmalıyız. Aksi takdirde milletimize mahçup olmanın yanında, koskoca bir medeniyet davasına zarar vermiş vaziyete düşeriz. Genel Başkanından üyesine kadar AK Parti’nin bütün üyeleri bu şuurla hareket etmek zorundadır. Herkesi kucaklamayan bir il başkanı tasavvur edemiyorum. Halktan kopuk bir il başkanı kesinlikle AK Parti’ye yakışmaz.

AK PARTİ KONGRELERİ

Ağustos ayının sonundan itibaren kongrelerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Amacımız ekim ayı sonunda ilçe kongrelerimizi tamamlayıp il kongrelerimize geçmektir. İl kongrelerimizi de 4 ayda bitirmeyi planlıyoruz. Sonrasında da 7. Olağan Büyük Kongre tarihimizi de açıklayacağız. Bu süreçte kadrolarımızı değer merkezli siyaseti ilke edinmiş, çalışkan, gayretli, kabiliyetli arkadaşlarımızla zenginleştirmek istiyoruz. Bunun için çok titiz bir çalışma yürütüyoruz. Sanki ilmek ilmek örerek 2023 kadrolarımızı yaratıyoruz.

Yolunu şaşıranlar dışında AK Parti ailesinden tek bir ferdin azalmasını istemeyiz.

ALBAYRAK AİLESİNE YÖNELİK ÇİRKİN PAYLAŞIM

Bazı konular var ki üstünde konuşmak bile insanın kalbini acıtıyor. Aile olarak birkaç gündür, bu şekilde can acıtıcı bir mesele ile karşı karşıyayız.

Berat Bey evladının sevincini yazdığı sosyal medya mesajıyla komuoyuyla paylaştı. Sayıca az da olsa bırakınız ahlakı, namusu, haysiyeti, bazı alçaklar içlerinde kötülüğü sergileyen hakaretlerle bu güzelliği kirletmeye çalıştı. 

İşledikleri suçun hesabını elbette soracağız.

Hukuk önünde işledikleri suçun cezasını çekecekler.

Sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını ve kontrol edilmesini istiyoruz. Sosyal medyanın bir düzene sokulması koşul.

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı