Erdoğan işçilerin 1 Mayıs’nı kutladı!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçen sene gibi bu senede gerçekleştirilemeyen 1 Mayıs etkinlikleri sebebiyle Erdoğan sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulunarak “Bütün alın teri döken işçi kardeşlerimizin gününü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
Takip et
Erdoğan işçilerin 1 Mayıs’nı kutladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, korona tedbirleri kapsamında bu yıl kutlanmıyor. Bazı gruplar Taksim’e yürümek isterken, çevrede güvenlik tedbirleri alan polis müdahale ediyor.

“ALIN TERİ DÖKEN BÜTÜN İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN GÜNÜNÜ TEBRİK EDİYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Erdoğan, sosyal medya hesabı üstünden yaptığı paylaşımda, “Alın teri dökerek çalışırken ülkemizi de büyüten işçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan işçilerin 1 Mayıs’nı kutladı!


İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından satır başları:

“İnsanımızın geleceğe güvenle ve umutla bakabilmesinin bir veçhesinin de emek konusunda adaletin tesis edilmesi olduğunun bilinciyle, bugüne kadar uyguladığımız iktisadi kalkınma politikalarımızın her safhasında insan odaklı hareket ederek, işçilerimizin haklarını ve menfaatlerini gözetme gayretinde olduk. Tüm çalışanlarımızın koşullarını iyileştirme, hak ettikleri en iyi ücreti almalarını sağlama ve adil bir çalışma ortamı yaratma noktasında çok mühim adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz.

“İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN EN AZ ŞEKİLD ETKİLENMESİ İÇİN BÜYÜK ÇABA HARCADIK”

Bütün dünyayı etkileyen ve çalışma yaşamında yeni düzenlemeleri mecburi kılan koronavirüs salgınından işçi kardeşlerimizin en az biçimde etkilenmesi için de büyük çaba harcadık. Salgının ekonomik ve sosyal hayata etkilerinin azaltılması için uygulamaya aldığımız düzenlemeler kapsamında işçilerimizin istihdamlarının devamını sağlayacak, haklarını koruyacak birçok önlem ve desteği yaşama geçirdik.

“İSTİHDAMIN ARTMASI İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Büyüyen ve kuvvetlenen Türkiye‘mizde her bir vatandaşımızın refah seviyesinin yükselmesi, istihdamın artması için çalışmaya devam edeceğiz. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, ücretten sosyal haklara kadar tüm alanlarda işçilerimiz için iyileştirmelere vesile olmasını temenni ediyorum.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.