Erdoğan ile Karamollaoğlu arasındaki koltuk krizi yorumlandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Temel Karamollaoğlu’nun görüşmesine damga vuran koltuk kriziyle alakalı İYİ Parti’den dikkat çeken bir yorum geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu’nu 3’lü koltuğa oturtmasına İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, “Biliyorsunuz siyaset diplomasisinde, bu mühimdir. Yani ‘eş değer değiliz’ manasına gelir” şeklinde konuştu.
Takip et
Erdoğan ile Karamollaoğlu arasındaki koltuk krizi yorumlandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu‘nu Beştepe’de kabul etti. 2 saat süren görüşmenin öncesinde ikili kameralara poz verdi. Fotoğraf çekiminden sonra Erdoğan’ın Karamollaoğlu’na oturması için uzakta bulunan 3’lü koltuğu işaret etmesi görüşmenin en dikkat çeken ayrıntısıydı.

“GÖRÜNTÜLERİ KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM”

Bu görüntülerin sonrasında Saadet Partisi’nden ilk açıklamayı Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya yaptı. Kaya, koltuk krizine ilişkin “Kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” diye devlet protokollerinde örf ve adetlerin olduğuna dikkat çekti.

Bülent Kaya, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Uzun senelerden bu yana devam eden bir kültürümüz var. Uygun olup olmadığını kamuoyu takdir edecektir. Biz bunları sorun yapmadık. Ama bu görüşmenin protokol kriziyle kamuoyunda konuşuluyor olması herhalde sayın Cumhurbaşkanı’nı da tekrar oturup düşünmeye ve daha dikkatli davranmaya itecektir diyerek düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Erdoğan ile Karamollaoğlu arasındaki koltuk krizi yorumlandı!

“SİZE EŞİT BAKMIYORUM MANASINA GELİR”

HalkTV’de Kadraj programına katılan İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray da gündeme gelen ‘uzak koltuk protokolüne’ ilişkin açıklamalarda bulundu. Çıray şu sözleri kullandı:

“Biliyorsunuz siyaset diplomasisinde, bu mühimdir. Yani şöyledir, “eş değer değiliz” manasına gelir. Eğer eş değeriniz gelmiyorsa ve oraya oturtmaya niyetiniz yoksa, gene siyaset diplomasisinde o koltuğu oraya koymazsınız. O koltuğu oraya koyup, öbür koltuğu gösterirseniz, o zaman ona siyaseten “size eşit bakmıyorum” manasına gelir.

“KARAMOLLAOĞLU ÇOK SAYGIDEĞER BİR SİYASETÇİ”

Ama şunu söyleyeyim, Sayın Temel Karamollaoğlu ile çeşitli toplantılarda beraber olma olanağım oldu. Tanıdığım kadarıyla çok kıymetli, çok saygıdeğer bir siyasetçi. İlkeler konusunda ne konuşulduğunu bilmiyorum ama ben Sayın Karamollaoğlu’nun demokrasi ve mutlak kuvvetler ayrılığı konusundaki ilkelerinden yani bizim hep beraber Genel Başkanı’mızın imza attığı, Millet İttifakı’nda söylenen ilkelerden taviz vereceğine inanmıyorum.”

Erdoğan ile Karamollaoğlu arasındaki koltuk krizi yorumlandı!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.